2020'nin sonlarında iPad Pro'nun Mini LED ekrana sahip olması bekleniyor

Apple'ın 2020'nin sonlarında bir iPad Pro'da Mini LED tabanlı bir ekran uygulayacağı iddia ediliyor.

2020'nin sonlarında iPad Pro'nun Mini LED ekrana sahip olması bekleniyor

Mobil cihazların ekran teknolojilerini geliştirme savaşı, üreticileri bir sonraki potansiyel yükseltmeyi arayan LCD'den OLED'e kaydırdı. Sıklıkla bir sonraki büyük şey olarak lanse edilenlerden biri Mini LED ve Apple görünüşe göre yeni bir iPad Pro modelinde kullanmayı umuyor.

UDN'ye göre, Innolux Mini LED'in Apple'a örnek gönderdiğini iddia ediyor ve 2020'nin ikinci yarısında iPad Pro'nun ekranlarında üretime başlamaya hazırlanıyor. Rapor, mevcut mini LED üreticisi Jingdian'ın Apple tarafından tercih edildiğini ve kazandığını düşünüyor ancak Innolux, parçalar için ikincil bir tedarikçi gibi görünüyor.

Aralık ayında Apple'ın, 2020'nin üçüncü çeyreğinde gönderilecek olan iPad Pro Mini LED ekranları oluşturmak için Epistar, TSMT ve diğer olağan tedarik zinciri kaynaklarıyla birlikte CBS'yi aradığı iddia edildi. Görünüm buna biraz benziyor. Aynı ay içinde 2020'nin sonlarında veya 2021'in başlarında iPad Pro gibi cihazlarda Mini LED fikrini aktaran analist Ming-Chi Kuo'nun

Görünüşe göre bu, Innolux'un Apple tedarik zincirindeki ilk baskısı olacak ve şirketin Apple'ın dikkatini çekmek için büyük çaba sarf ettiği bildirildi. Görünüşe göre bu araştırma ve geliştirmede ağır harcamaların yanı sıra Tayvanlı üretime 70,1 milyar yuan (9,9 milyar $) yatırım yapmayı planlıyor.

Innolux'un Foxconn'un ana şirketi Hon Hai ile bağlantısının, ikisi Mini LED'in geliştirilmesinde çalıştığı için emir almasına yardımcı olduğuna inanılıyor. Tedarik zincirine katılırken, kaynaklar Apple ve Hon Hai'nin söz konusu tedarik zincirini geliştirmeye yardımcı olabilecek "tek elden tedarik avantajı" kazanabileceğini iddia ediyor.

Mini LED ve benzer teknoloji Mikro LED, LCD ve OLED'den farklıdır, çünkü bir sıvı kristal katman için bir arka ışık oluşturmak için LED'leri kullanmak yerine resim oluşturmak için küçük LED bileşenleri kullanırlar. Innolux'un yapabileceği bildirildiği için LED'leri esnek bir alt tabakaya monte etmek, bu durumun esnek ve katlama cihazları da dahil olmak üzere diğer uygulamalarda da kullanılmasına yol açabilir.

Belki de bu söylentinin aksine, Mart ayında teorik bir etkinlikte iPad Pro yenilemenin beklenen çıkışı. Apple'ın ürünü bir yılda iki kez, belki de altı ay arayla güncellemesi pek olası görünmüyor.