AirPods veya AirPods Pro nasıl sıfırlanır ?

Bağlantı sorunları yaşıyorsanız veya doğru şarj olmadıklarını fark ederseniz AirPods veya AirPods Pro'nuzu sıfırlamanız gerekebilir. İşte nasıl yapılacağı..

AirPods veya AirPods Pro nasıl sıfırlanır ?

Apple, yerleşik bir sıfırlama anahtarına sahip bir cihaz gönderdiğinden çok uzun zaman geçti, ancak yine de en yeni ürünlerinin bile bazen yeniden başlatılmasından daha fazlasına ihtiyacı olacak. AirPods veya AirPods Pro'nun herhangi bir sürümünü sıfırlamanızın en yaygın nedenleri, bunları bağlarken sorun yaşıyor olmanızdır.

Bununla birlikte, bazı durumlarda AirPods ve AirPods kasanızın doğru şekilde şarj edilmediğini de görebilirsiniz. Zamanla, bu gerçekten bu küçük pillerdeki kaçınılmaz şarj kapasitesindeki düşüşe çarpıyor olabilirsiniz veya sıfırlamanın çözeceği bir sorun olabilir.

iPhone'unuzla başlayın

AirPod'lar ile herhangi bir şey yapmadan önce, iPhone'unuzla eşleştirmesini kaldırın. Sorununuz sadece onları bağlayamamanızsa, bu kısmı atlayabilirsiniz.

Ancak iPhone'lar, güvenilir Bluetooth cihazlarının bir listesini tutar, böylece kolayca yeniden eşleştirebilir ve onlarla yeniden bağlantı kurabilirsiniz. Bağlantı ile ilgili sorun yaşıyorsanız AirPod'ları bu listeden çıkarmak daha iyidir.

AirPod'ları iPhone'un güvenilir Bluetooth cihaz listesinden kaldırma

 • iPhone'unuzda Ayarlar'a gidin
 • Bluetooth'u seçin
 • Listede AirPods veya AirPods Pro'nuzu arayın
 • Sıfırlamak istediğiniz çiftin yanındaki i simgesine dokunun
 • Görünen ekranda, Bu Cihazı Unut öğesine dokunun
 • Onaylamak için tekrar hafifçe vurun

AirPod'lar nasıl sıfırlanır

Şimdi iPhone'unuzu bir kenara bırakın ve AirPod'larınızı alın. Sonra onları şarj çantasına koyun ve kapağı kapatın. AirPods kasasının arkasındaki kurulum düğmesini bulun. Çok küçük ve beyaz bir arka plan üzerinde beyaz bir düğme olduğundan, kaçırmak istediğinizden daha kolay.

 • Yarım dakika bekleyin ve ardından şarj kutusunun kapağını açın
 • Kapağı açık tutun ve daha da önemlisi, AirPod'ları kasanın içinde sabit tutun
 • AirPods kasasındaki kurulum düğmesini basılı tutun
 • Durum ışığı sarı yanıp sönene kadar kurulum düğmesini basılı tutmaya devam edin

Durum ışığı, kasa şarj olduğunda yeşil renkte yandığında ve pil gücü azaldığında sarı renkte yanar. Bununla birlikte, sıfırlama düğmesini basılı tuttuğunuz anda beyaz olur. Sonra birkaç saniye sonra beyaz renkte yanıp sönmeye başlar. Düğmeyi basılı tutmaya devam edin, yanıp sönen sarı renge dönüşecektir.

Işık sarı ve yanıp sönüyorsa, AirPod'larınız fabrika ayarlarına sıfırlanmıştır ve iPhone'unuzla eşleşmeye hazırdır. Başlarken AirPod'ları çantada saklayın.

AirPod'lar iPhone ile nasıl eşleştirilir

 • Şarj kutusunun kapağını kapatın
 • Kasayı iPhone'unuza yakın tutun ve kapağı açın
 • iPhone ekranınızda talimatların görünmesini bekleyin
 • Bağlan'a dokunun ve ekrandaki adımları izleyin

İPhone'unuzun yanında tuttuğunuzda "AirPods'unuzu Değil" yazan bir hata mesajı alırsanız, telefona cihazı unutmasını söyleyen ilk adımı atmadınız demektir. Bunu şimdi yapın ve bu adımlara geri dönün.

Tüm bunlar işe yarar çünkü bazen Bluetooth en iyi ihtimalle telaşlıdır. Apple'ın teknolojisi yardımcı oluyor, ancak yine de tamamen mükemmel değil. Aslında, bu ipucu AirPods'un cihazı tekrar açıp kapatmasına eşdeğerdir.

Bununla birlikte, genellikle sizin için çalışacaktır - ve başarısız olduğu zamanlar olacaktır. Varsa, bir sonraki adımınız iPhone'u yeniden başlatmak ve bu prosedürü tekrar çalışmaya başlamaktır. Bundan sonra Apple'a danışmanız gerekebilir.