Android aygıtınızdan iPhone, iPad veya iPod touch'a geçiş yapma

iOS'e geçmeye hazır mısınız? Android aygıtınızdan yeni iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınıza geçiş yaparken yardım almak için iOS'e Taşı uygulamasını indirin.

Android aygıtınızdan iPhone, iPad veya iPod touch'a geçiş yapmaGoogle Play'den, iOS'e Taşı uygulamasını edinin

 

iPhone ve Android aygıtlarında iOS'e Taşı uygulamasının göründüğü ekranlar

Başlamadan önce

  • Android aygıtınızda Wi-Fi bağlantısının açık olduğundan emin olun. 
  • Yeni iOS aygıtınızı ve Android aygıtınızı güç kaynağına takın.
  • Harici Micro SD kartınızdakiler de dahil olmak üzere taşıdığınız tüm içeriğin yeni iOS aygıtınıza sığacağından emin olun.
  • Chrome'daki yer işaretlerinizi aktarmak istiyorsanız Android aygıtınızda Chrome'u en son sürüme güncelleyin.

 

Android'deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun

Yeni iOS aygıtınızı ayarlarken Uygulamalar ve Veriler ekranını bulun. Bu ekranda Android'deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun. (Ayarlama işlemini zaten tamamladıysanız iOS aygıtınızı silmeniz ve baştan başlamanız gerekir. Aygıtınızı silmek istemiyorsanız içeriğinizi elle aktarabilirsiniz.)

 

iPhone'daki Uygulamalar ve Veriler ekranı

iOS'e Taşı uygulamasını açın

Android aygıtınızda iOS'e Taşı uygulamasını açın ve Sürdür'e dokunun. Görüntülenen hüküm ve koşulları okuyun. Devam etmek için Kabul Ediyorum seçeneğine dokunun, ardından Kodunuzu Bulun ekranının sağ üst köşesinde bulunan İleri seçeneğine dokunun.

 

Kodun gelmesini bekleyin

iOS aygıtınızda, Android'den Taşı ekranında Sürdür'e dokunun. Ardından on basamaklı veya altı basamaklı kodun görünmesini bekleyin. Android aygıtınızda internet bağlantınızın zayıf olduğuna ilişkin bir uyarı görüntülenirse bu uyarıyı göz ardı edebilirsiniz.

iPhone'daki Android'den Taşı ekranında görünen kod

Kodu kullanın

Kodu Android aygıtınıza girin. Ardından Verileri Aktar ekranının görünmesini bekleyin. 

 

İçeriklerinizi seçin ve bekleyin

Android aygıtınızda, aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve İleri seçeneğine dokunun. Ardından, Android aygıtınızda işlemin tamamlandığı belirtilse dahi, iOS aygıtınızda görüntülenen yükleme çubuğu dolana kadar iki aygıtta da herhangi bir işlem yapmayın. Taşıdığınız içerik miktarına bağlı olarak aktarımın tamamlanması biraz zaman alabilir.

Aktarılan öğeler şunlardır: kişiler, mesaj tarihçesi, kamera fotoğrafları ve videoları, web yer işaretleri, e-posta hesapları ve takvimler. Hem Google Play'de hem de App Store'da bulunan bazı ücretsiz uygulamalar da aktarılır. Aktarım tamamlandıktan sonra, eşleştirilmiş olan tüm ücretsiz uygulamaları App Store'dan indirebilirsiniz.

 

iOS aygıtınızı ayarlayın

iOS aygıtınızdaki yükleme çubuğu dolduğunda Android aygıtınızda Bitti'ye dokunun. Ardından, iOS aygıtınızda Sürdür'e dokunun ve ekranda görüntülenen adımları izleyerek iOS aygıtınızı ayarlama işlemini tamamlayın.

 

Son işlemler

Tüm içeriğinizin aktarıldığından emin olun. Müzik, kitap ve PDF'lerin elle taşınması gerekir.

Android aygıtınızda bulunan uygulamaları edinmek mi istiyorsunuz? iOS aygıtınızda App Store'a giderek bu uygulamaları indirin.