App Store'dan Para İadesi Nasıl Alınır?

İster yanlışlıkla en sevdiğiniz dizinin yanlış sezonunu satın almış olun, ister hatalı olan bir uygulamayı satın almaya karar vermiş olun, doğrudan Apple'dan nasıl geri ödeme talep edeceğiniz aşağıda anlatılmıştır.

App Store'dan Para İadesi Nasıl Alınır?

Apple aracılığıyla bir şey satın aldığınızda, para iadesi almanın birkaç kuralı vardır. Uygulamalar, Kitaplar, Filmler, TV ve müzik gibi belirli içerik türleri para iadesine uygun olabilir. Hatta bazı abonelik hizmetleri de iade edilebilir.

Ne yazık ki, satın alma işleminizde de para iadesi alıp almayacağınızın garantisi yok. Para iadesi sürecinin bazı kısımları, gerçek bir kişiden geçmesi durumunda, bu işlemi yapan kişinin takdirine bırakılır.

Yine de denemekten zarar gelmez. App Store'dan dijital bir satın alma işlemi için nasıl geri ödeme talep edebileceğiniz aşağıda anlatılmıştır.

Çevrimiçi bir oyundaki dijital para birimi veya diğer uygulama içi satın alma biçimleri gibi "Tüketilebilir" içerikler geri ödenemez.

App Store'da nasıl para iadesi alınır?

  1. Bilgisayarınızda, telefonunuzda veya tabletinizde reportaproblem.apple.com adresine gidin.
  2. Apple kimliğiniz ve parolanızla giriş yapın
  3. Açılır kutuda Geri Ödeme İste'yi seçin
  4. İkinci açılır kutuda uygun nedeni seçin
  5. Geri ödeme almak istediğiniz öğeyi bulmak için aşağı kaydırın
  6. İleri'yi seçin
  7. Geri ödeme almak istediğiniz satın alma işlemlerinin yanındaki düğmeyi işaretleyin
  8. Gönder

Satın alma işleminizin ödemesi hala beklemedeyse, geri ödeme alamazsınız. Bunun yerine, ücret ödenene kadar beklemeniz gerekir.

İadeler de anında yapılmaz. Apple'ın satın aldığınız ürünün ücretini iade edip edemeyeceği konusunda bir karar vermesi 48 saate kadar sürebilir. Mağaza kredisi için, geri ödemeyi Apple Kimliği bakiyenizde görmeniz 48 saat daha sürebilir.

Paranın kredi veya banka kartınıza iadesi 30 gün kadar sürebilir ve bu süre bankanız tarafından belirlenir.