Apple, 100 milyon dolarlık taahhüdüyle yeni 'Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi'ni duyurdu

Tim Cook, Apple'ın ırksal eşitlik ve adalet mücadelesini desteklemek için şirketin yeni bir değişiklik yapması için 100 milyon dolar bağışladığını yeni bir taahhüt verdiğini açıkladı.

Apple, 100 milyon dolarlık taahhüdüyle yeni 'Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi'ni duyurdu

Tim Cook, Apple'ın Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi'ni Twitter'da bu çabayı detaylandıran bir videoyla duyurdu.

“Irkçı adalet ve eşitliğin bitmemiş işi hepimizi şimdi ve her zaman hesaba katmaya çağırıyor.

Cook, 100 milyon dolarlık girişimin küresel olarak genişlemeden önce ABD'ye odaklanacağını ve Apple'ın çevre, politika ve sosyal girişimler başkan yardımcısı Lisa Jackson tarafından yönetileceğini söylüyor .

Apple özellikle renkli insanların ve özellikle de Siyah toplulukların yaşamlarını iyileştirmek için eğitim, ekonomik eşitlik ve ceza adalet reformuna odaklanacak.

Ayrıca, WWDC için yeni bir ek (22 Haziran'da başlıyor)  , Siyah geliştiriciler için yeni bir geliştirici girişimci kampı. Apple, Black'e ait ortaklar ve iş yaptığı şirketlerle de harcamalarını artıracak.

Son olarak Cook, dahili olarak Apple'ın işe aldığı, geliştirdiği ve desteklediği renk (ve yeterince temsil edilmeyen diğer grupların) sayısını artırmak için kapsamlı bir çalışma yapacağını belirtiyor.

 

 

Apple'ın bu büyük taahhüdü, şirketin ana sayfasında, Apple Music'te ve App Store'da ırksal adalet ve eşitlik için gereken değişiklikler hakkında konuştuktan sonra geliyor