Apple, 11 inç ve 12,9 inç iPad Profesyonellerinin Yeni Sürümleri

2020'de yeni iPad Pro modellerinin olası lansmanı hakkında söylentiler var. Şimdi, iOS 14’ün sızdırılmış kodu, Apple'ın mevcut nesil 11 inç iPad Pro ve 12.9 inç iPad Pro'nun yerini almak için dört yeni iPad Pro sürümünü başlatabileceğini gösteriyor.

Apple, 11 inç ve 12,9 inç iPad Profesyonellerinin Yeni Sürümleri

9To5Mac, birkaç hafta önce aldığı iOS 14 kodundaki dört yeni iPad modeline referans bulduğunu bildiriyor. Dört iPad modeli J417, J418, J420 ve J421 kod numaralarını taşır. Bunlar yalnızca Wi-Fi ve 11 inç iPad Pro ve 12.9 inç iPad Pro'nun hücresel sürümlerine referans olabilir.

Apple, yeni iPad Pro modellerini geçen yıl büyük ölçüde güncellenen bir tasarım ve üst düzey dahili teknik özelliklerle piyasaya sürdüğü için rapordaki bilgiler tamamen mümkün görünüyor. Bu yıl Cupertino tabanlı marka, iPad Pro'nun daha yeni sürümlerini dışarıda küçük iyileştirmelerle başlatabildi.

Çerçevesiz ekran önceki nesil iPad'lere benzer şekilde kalabilir. Bununla birlikte, Apple'ın yaklaşmakta olan iPad'lerin görüntüleme yeteneklerini büyük ölçüde artırması bekleniyor. Yaklaşan iPad Pro'ların arka tarafında, geniş açılı bir kamera, bir ultra geniş kamera ve bir 3D ToF kamera bulunan üçlü kamera kurulumuna sahip olabileceği bildirildi.

Apple, bu yıl aralarında 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone 9 modellerinin yanında yeni iPad Pro'ları piyasaya sürüyor. Bu tabletler, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max'te daha önce kullanılan A13 Bionic işlemcinin daha bej sürümlerini kullanabilir. Ayrıca Apple Pencil (ve OCR özellikleri) ile uyumlu olabilirler ve iPadOS 14 çalıştırabilirler.