Apple, 2020'nin ilk yarısında küçük kablosuz şarj matını piyasaya süreceğini öngörüyor

Analist Ming-Chi Kuo'ya göre Apple, 2020'nin ilk yarısında kendi markalı kablosuz şarj matını piyasaya sürmesi bekleniyor, ancak ürün AirPower stand-in kullanıcılarının beklemeyebilir.

Apple, 2020'nin ilk yarısında küçük kablosuz şarj matını piyasaya süreceğini öngörüyor

Yeni koronavirüsün potansiyel olumsuz etkilerini detaylandıran bir notta, Apple'ın 2020'nin ilk altı ayı için ana ürün girişimlerinden bahsediliyor.

Kuo özellikle şirketin LCD ekran, iPad Pro yenilemesi ve yeni MacBook Pro ve MacBook Air modelleri ile uygun fiyatlı bir 4.7 inç iPhone piyasaya sürmesini bekliyor. Her zamanki donanım yenilemelerinin yanı sıra, şirket daha önce söylentilerle ultra geniş bant (UWB) konum izleme etiketi, üst düzey Apple marka kulak üstü Bluetooth kulaklık ve "daha küçük kablosuz şarj matı" üç yeni ürün tanıtacak.

Şarj minderi, Apple'ın AirPower'da benzer bir cihazı piyasaya sürmeye çalıştığı ve başarısız olduğu için özellikle ilgi çekicidir.

2017'de nadir bir halka açık "gizlice göz atma" olarak nitelendirilen AirPower, iPhone ve AirPods gibi Qi uyumlu donanımın serbest yerleştirilmesinin kablosuz olarak şarj edilmesinin yanı sıra Apple Watch'ta dağıtılan tescilli endüktif şarj teknolojisi desteği vaat eden iddialı bir projeydi.

Başlangıçta 2018'de piyasaya sürülmesi planlanan şarj matı, Apple'ın Mart 2019'da AirPower'ı nihayetinde aşılmaz kalite sorunları nedeniyle iptal etmesinden önce birçok gecikmeyle vuruldu.

"Çok fazla çabadan sonra AirPower'ın yüksek standartlarımıza ulaşamayacağı sonucuna vardık ve projeyi iptal ettik." "Bu lansmanı dört gözle bekleyen müşterilerden özür dileriz. Geleceğin kablosuz olduğuna ve kablosuz deneyimini ileriye taşımaya kararlıyız."

Kuo, yaklaşan "küçük kablosuz charing matını" ayrıntılandıramıyor, ancak Apple'ın AirPower'ı meyvelerini görememesinin nispeten yeni ve yüksek profilli doğası göz önüne alındığında, yaklaşan cihazın son zamanlarda ölenlerin dirilişi olmayacağı varsayılabilir. ürün. Sadece spekülasyon yaparken, cihaz iPhone için Apple Watch Manyetik Şarj Dock'un Apple Watch için yaptıklarını yapan yüksek kaliteli bir endüktif şarj cihazı olabilir.

Kuo geçmişte son derece hassas Apple lansman tahminleri sunarken, analistin çağdaş aksesuar tanıtımları konusundaki performansı mükemmel olmaktan daha az oldu. Apple'ın geçen yıl AirPower'ı öldürmesinden bir ay önce Kuo, şarj cihazının dört ay içinde piyasaya sürüleceğini iddia eden bir not yayınladı. Daha yakın zamanlarda, Apple'ın Çini benzeri izleyicinin Eylül ayında iPhone 11 ile birlikte açılacağını öngördü.