Apple, 2021'de eski iPhone model üretimi için Luxshare'e başvurabilir

Apple, AirPods ve Apple Watch tedarikçisi Luxshare Precision'a önümüzdeki iki yıl boyunca daha fazla iş veriyor, analist Ming-Chi Kuo, tedarik zinciri ortağının diğer tedarik zinciri değişikliklerinin yanı sıra şirket için iPhone'lar kurmaya başlayacağını iddia ediyor.

Apple, 2021'de eski iPhone model üretimi için Luxshare'e başvurabilir

Çarşamba günü serbest bırakılan yatırımcılara bir not olarak, TF Securities 'Kuo, Luxshare'ın Apple Watch ve AirPod'ları birleştiren mevcut görevlerinin yanı sıra Apple'ı iPhone'ları da içerecek şekilde genişleteceğine inanıyor. Luxshare'ın, 2021'in ortasından sonuna kadar parçaların ana tedarikçisi haline gelmek amacıyla iPhone kasa bileşenleri için sipariş alabileceği düşünülüyor.

Kuo, "yeni iPhone ürün döngüsü kısaldı" ve iPhone'a yardımcı olan Luxshare tarafından Apple'ın yeni iPhone geliştirme ve tedarik riskini azaltması beklenebilir. İPhone tedarik zincirindeki ilk görevleri için Luxshare, Ayrıca MacRumors iddiaları tarafından görülen araştırma notu, eski iPhone modellerini birleştirmeye başlayın.

Luxshare'e dokunarak Apple, iPhone'ların montajını ve üretimini yaymak için tedarik zincirini çeşitlendiriyor olabilir. Bunu yaparak, Apple, Çin'deki tedarik zincirindeki fabrikaların geçici olarak kapanmasına zorlanan koronavirüsün neden olduğu mevcut durum gibi modeller için tedarik sıkıntısı olasılığını en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Luxshare daha önce Aralık ayında bildirilen bu çeşitlendirme çabalarının bir parçası olarak Vietnam'daki üretimi genişletmek için mali destek arayan iki şirketten biri olarak tanımlanmıştı. Luxshare ve Goertek tarafından ülkedeki tesislerin inşası için yüz milyonlarca dolar talep edildi, ancak o zaman sadece AirPods ve AirPods pro üretimini kapsadığı düşünülüyordu.

Gelecek yıl için Kuo, bu yılın ikinci yarısında 2020 Apple Watch'un montajı ile görevlendirilen Luxshare Precision'a da işaret ediyor. "Apple Watch Series 6" nın daha önceki raporları, Foxconn ve Compal Electronics'in Luxshare'den daha önceki modeller için montaj görevlerini bırakarak modeli bir araya getirmesine işaret etti.