Apple, 5,4 inç ekranlı iPhone 12 mini'yi beş renkte duyurdu

Standart iPhone 12'nin yanı sıra Apple, bu yılki iPhone serisinin en küçüğü ve en uygun fiyatı olan iPhone 12 mini'yi duyurdu. iPhone 8'den daha küçük ve daha hafif.

Apple, 5,4 inç ekranlı iPhone 12 mini'yi beş renkte duyurdu

Etkili bir şekilde gerçekten modern bir iPhone SE olan cihaz, aynı ekrana yakın form faktörüne sahip 5,4 inç ekrana sahip.

Kompakt akıllı telefon, daha küçük bir form faktöründe iPhone 12 ile aynı özelliklere sahiptir. Mini, 699 $ 'dan başlayan fiyatlarla üç kapasitede mevcuttur.

Telefon, geniş açı ve 120 derece ultra genişlik sunan ancak telefoto lensi olmayan çift kamera kurulumuna sahip. Mini, Gece Modu Hızlandırılmış dahil her iki kamerada da Gece Modu içerir. Deep Fusion da desteklenmektedir.

Bu yılın tüm modelleri, hem 6GHz altı hem de mmWave 5G'yi (Apple'ın Gigabit LTE olarak adlandırdığı), ikincisinin Pro modellerle sınırlı olabileceğine dair daha önceki bazı söylentilerin aksine. Ayrıca, en yüksek hızları sunan, ancak yalnızca çok sınırlı yerlerde sunan mmWave 5G'nin, yalnızca ABD veya birkaç ülkeyle sınırlı olabileceğine dair spekülasyonlar da var. Apple henüz bu konuda yorum yapmadı, bu yüzden küçük baskıyı beklememiz gerekecek.

Beklendiği gibi, kutuda güç tuğlası yok. USB-C - Lightning kablosu dahildir. Telefon aynı zamanda tüm menzil boyunca mevcut olan MagSafe'i destekler.