Apple ‘AirTag’ Çıkarılabilir CR2032 Pile Sahip Olabilir

Apple’ın yaklaşan Çini benzeri izleme cihazının resmi olarak ‘AirTag’ olarak pazarlanacağı bildiriliyor. Etiketler, aynı zamanda Tile Pro içinde bulunan çıkarılabilir bir CR2032 düğme pil ile güçlendirilecek.

Apple ‘AirTag’ Çıkarılabilir CR2032 Pile Sahip Olabilir

AirTag'teki pili çıkarmak ve değiştirmek için bir tornavida kullanarak arka kapağın çıkarılması ve ardından saat yönünün tersine çevirerek açılması gerekir. AirTag'in CR2032 pil ile ne kadar süreceği belirsizdir, ancak Tile Pro yaklaşık bir yıl dayanmaktadır, bu nedenle pil ömrü aynı top parkında olmalıdır. Eşleştirme işlemini başlatmak için, kullanıcıların AirTag'i etkinleştirmek için pil üzerindeki bir sekmeyi çekmeleri gerekir. Daha sonra eşleştirme işlemi için bir iPhone ve iPad'e yakınlaştırmaları gerekir.

AirTag, son birkaç ay içinde birkaç kez sızdı. Onlara referanslar iOS 13.x derlemelerinde bulundu. Apple'ın başlangıçta Ekim veya Kasım aylarında AirTag'i açıklaması bekleniyordu, ancak olmadı. Söylentiler şimdi bu yılın ikinci yarısında ilan edilen izleme etiketlerine işaret ediyor. Etiketler, etiketi eklenmiş olan kayıp veya yanlış yerleştirilmiş öğelerinizi izlemek için kullanışlı olacak doğru iç mekan konumlandırma sunmak için iPhone 11 ve iPhone 11 Pro serisindeki U1 çipini kullanacak. Etiketler ayrıca kolayca bulabilmeniz için bir zil çalabilir. iPhone veya iPad'inizdeki Find My uygulamasıyla entegre olacaklar.

Apple'ın AirTag'i duyurmasını sabırsızlıkla bekliyor musunuz?