Apple, Bluetooth ve FaceTime Hatalarını Düzeltmek için iOS 13.4.1, iPadOS 13.4.1 Güncellemesini Yayınladı

Birkaç gün önce iPhone ve iPad'lerde iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 güncellemelerini yayınladıktan sonra Apple, Bluetooth ve FaceTime ile ilgili hataları düzeltmek için iOS 13.4.1 ve iPadOS 13.4.1 güncellemelerini yayınladı. Bu güncellemeler artık Apple'dan iOS 13 ve iPadOS 13 çalıştıran tüm uyumlu akıllı telefonlara ve tabletlere yüklenebilir.

Apple, Bluetooth ve FaceTime Hatalarını Düzeltmek için iOS 13.4.1, iPadOS 13.4.1 Güncellemesini Yayınladı

Geçen hafta Apple, iOS 13.4.5 ve iPadOS 13.4.5 güncellemelerini yayınladı ve Apple'ın FaceTime ve diğer hataları düzeltmek için iPhone ve iPad'lerde küçük bir hata düzeltmesi güncellemesi başlatabileceğini tahmin etmiştik. Şirket, şimdi iOS 13.4.1 ve iPadOS 13.4.1'in piyasaya sürülmesiyle bunu yaptı.

Güncelleştirme, geliştirici beta sürümünü veya genel beta sürümlerini test edilmek üzere yayınlamadan doğrudan tüm kullanıcılara yayınlanmıştır. Bu yeni güncelleme, iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 çalıştıran cihazların iOS 9.3.6 (veya önceki sürüm) ve OS X El Capitan 10.11.6 (veya önceki sürüm) çalıştıran cihazlarla FaceTime aramaları yapmasına izin vermeyen bir hatayı giderir. Yeni güncellemeler ayrıca, Ayarlar ekranındaki Giriş Ekranındaki hızlı ayarlar panelinden Bluetooth'u seçmenin başarısız olacağı hatayı da giderir.

İPad kullanıcıları için, iPadOS 13.4.1 güncellemesi ikinci nesil iPad Pro 11 inç ve dördüncü nesil iPad Pro 12.9 inç'te, Kontrol Merkezindeki veya kilit ekranı. Şirket henüz bahsetmemiş olsa da, yeni iOS ve iPadOS güncellemeleri, verilerin şifrelenemediği VPN ile ilgili hatayı da düzeltebilir.

İOS 13.4 ve iPadOS 13.4'teki, Google üzerinden evrensel arama çubuğundan yapılan web aramaları için "+" işaretini arama sonuçlarından kaldıran bir başka hata. Apple'ın hatayı en son iOS ve iPadOS güncellemeleriyle düzeltip düzeltemediğini hala bilmiyoruz.

İOS 13.4 ve iPadOS 13.4 güncellemeleri ile Apple, imleç ve izleme dörtgeni desteği, iCloud Klasör paylaşımı, cihaz aşağı bakarken ‘Hey Siri’ desteği, evrensel uygulama satın alımları ve yeni Memoji çıkartmaları gibi çeşitli özellikler tanıttı. Ayrıca, Gösterge Tablosu görünümünde üçüncü taraf navigasyon uygulamalarını destekleyen çeşitli CarPlay iyileştirmeleri de getirdi.