Apple bugün iOS 13.4 ikinci geliştirici beta sürümünü yayınladı

Apple bugün iOS 13.4'ün ikinci geliştirici beta sürümünü yayınlayacak. Bu güncelleme, geliştiriciler için iOS 13.4'ün ilk sürümünden iki hafta sonra geliyor. iOS 13.4, iCloud Drive klasör paylaşımı ve çok daha fazlası gibi yeni özellikler içerir.

Apple bugün iOS 13.4 ikinci geliştirici beta sürümünü yayınladı

Güncelleme: iOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4, iPadOS 13.4, watchOS 6.2 ve tvOS 13.4'ün ikinci geliştirici betaları artık kullanılabilir.

İOS 13.4'teki yenilikler En önemli değişikliklerden biri, geliştiricilerin artık uygulamalarının macOS ve iOS sürümlerini tek bir satın alma olarak satabilmeleridir. Apple, bu özelliğin Mart 2020'de piyasaya çıkacağını ve bunun da iOS 13.4'ün halka sunulmasını beklediğimiz olduğunu söyledi.

Kullanılabilirlik açısından, iOS 13.4, iOS 13'te tanıtılan araç çubuğu tasarımını geri alarak Posta uygulamasında büyük bir değişiklik yapar. Güncellemeler ayrıca bir klasörü bir kez paylaşmanıza ve herkesin kullanabilmesini sağlayan iCloud Drive klasör paylaşımı desteğini de içerir. bu klasörün içeriğini değiştirdikçe görmek için.

iOS 13.4 ayrıca, NFC araba anahtarlarının kilidini açmak, sürmek ve paylaşmak için yerleşik destek sağlayan yeni bir CarKey özelliği içerir. Bu, NFC donanımlı aracınızı iPhone veya Apple Watch'unuzla kontrol etmenizi sağlar.

İOS 13.4 ve iPadOS 13.4'teki tüm değişiklikleri ve yeni özellikleri vurgulayan tam videomuzu buradan izleyebilirsiniz. Diğer küçük değişiklikler arasında yeni Memoji etiketleri, yeni Siri kontrolleri, iPadOS'ta donanım anahtarı eşlemesi ve daha fazlası yer alıyor.