Apple, 'Destek' Uygulaması İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

Apple, koronavirüs sebebiyle dünya genelinde birçok mağazasını kapatmak zorunda kaldı. Bu süreçte Apple cihazlarında sorun yaşayan kullanıcılarını da düşünen şirket, Apple Destek uygulamasına oldukça büyük bir güncelleme yayınladı.

Apple, 'Destek' Uygulaması İçin Büyük Bir Güncelleme Yayınladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle dünyanın birçok noktasında Apple’ın perakende satış mağazaları kapanmış durumda. Şu an Apple cihazları için desteğe ihtiyaç duyanların başvurabileceği yer sadece sanal destek platformları ve firma de bunun için iOS işletim sistemindeki Apple Destek (Apple Support) uygulamasında büyük bir güncellemeye gidiyor.

Amerika merkezli teknoloji devi, Apple Destek uygulamasını bundan ortalama üç yıl ilkin kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. Bu sayede Apple ürünlerinde sıkıntı yaşayanlar için bereketli çalışan bir seçenek ortaya çıkmıştı.

Apple Destek uygulaması:

Apple, bu hafta Apple Destek uygulaması için sürüm 4.0 güncellemesini yayınladı. Uygulama için yayınlanan yeni güncellemeyle iOS 13 Karanlık Mod desteği kullanıcılara sunulmuştu. Ayrıca kullanıcılarının canlı yardımcı hizmetiyle daha rahat iletişime geçmesi ve malumat alması için kullanıcı arayüzünde düzenlemelere gidildi.

Apple Destek uygulamasının sağlamış olduğu en büyük kolaylıklardan bir tanesi; Apple ID ve iCloud yardımıyla hangi cihaza sahip olduğunuzu bilmesi. Bu sayede teknik bilgilere oldukca egemen olmayan kullanıcıların cihazın seri veya model numarası benzer biçimde bilgilerle 'boğuşması' gerekmiyor. Apple uygulaması, hâlihazırda teknik bilgilere haiz olduğundan cihazın belirlenebilmesi için bir teknisyene de gereksinim duyulmuyor.

Bunlara ek olarak uygulamanın yeni sürümü, adım adım sorunlarınızı çözebileceğiniz bir araç sunuyor. Bu sayede sahip olduğunuz Apple cihazı ne olursa olsun probleminin teşhisini kendiniz koyabiliyorsunuz. Hatta Apple Pencil ve Magic Keyboard için dahi çözümler sunuluyor.

Servisler ve abonelikler:

Apple, ayrıca tüm servisleriniz ve abonelikleriniz için de destek seçeneği ekledi. Bu sayede Apple Music, Apple Arcade, Apple News+, Apple TV+ ve iCloud benzer biçimde servisler için de yardım alınabilecek. Sıkça Sorulan Sorular ve İpuçları özelliklerin yanı sıra uygulamanın içinden servise ilişkin özelliklere erişilebiliyor. Yani uygulama içinden iCloud şifresi sıfırlanabilir, depolama kapasitesi yönetilebilir, ödeme yöntemleri güncellenebilir veya abonelikler yönetilebilir. Tabii tamamı Ayarlar uygulamasından da halledilebilir ancak hepsinin tek bir çatı altında toplanması kullanımı daha kolay hâle getiriyor.


Ayrıca teknik konulara oldukça başat olmayan aile üyeleri ve arkadaşlarınız da Apple Destek uygulamasını kullanarak bu periyodu basitleştirebilir. Apple, ayrıca Destek uygulamasının her kısmına irtibat seçenekleri de eklemiş durumda. Yani yazılı metinlerle sorunun çözülemediği durumlarda çağrılara başvurulabilir.

 

Kaynak :https://www.webtekno.com/apple-destek-uygulamasi-buyuk-guncelleme-yayinladi-h91329.html