Apple Developer uygulaması macOS sürümüyle WWDC 2020'den önce güncellendi

WWDC 2020 önümüzdeki Pazartesi, 22 Haziran'da başlayacak ve Apple, COVID-19 salgını nedeniyle ilk tamamen sanal konferansına hazırlanıyor. Etkinliğe hazırlanırken Apple, resmi Apple Developer uygulaması için kullanıcıların ve geliştiricilerin tüm oturumları çevrimiçi olarak izlemelerine izin veren yeni bir güncelleme yayınladı.

Apple Developer uygulaması macOS sürümüyle WWDC 2020'den önce güncellendi

Daha önce WWDC uygulaması olarak adlandırılan Apple Developer uygulaması, yeni iPhone'lar veya iPad'ler gibi yakın zamanda piyasaya sürülen donanımdaki yeni özelliklerin teknik videoları da dahil olmak üzere geliştiriciler için videolara ve makalelere erişim sunuyor. Apple, WWDC 2020 açılış konuşmasını ve gelecek hafta planlanan diğer oturumları canlı yayınlamak için uygulamayı seçti.

Bugünkü güncelleme, yeniden tasarlanan Keşfet sekmesine, favori tek tek içerik seçeneğine ve güncellenmiş bir Göz Atma sekmesine ek olarak WWDC 2020 zamanlaması hakkında daha fazla bilgi içerir. Aşağıdaki sürüm notlarının tamamını okuyabilirsiniz:

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Bu sürümdeki yenilikler:

• En son hikayeleri, haberleri, videoları ve daha fazlasını takip etmenize yardımcı olmak için Yeniden Tasarlanan Keşfet sekmesi. • Videolara ve oturum içeriğine ek olarak sık kullanılan tek tek makalelere seçenek. • Varolan oturumları, videoları, makaleleri ve haberleri arayabileceğiniz Gözat sekmesi güncellendi. • Konferans hazırlığı için WWDC sekmesi güncellendi. • Çeşitli geliştirmeler ve hata düzeltmeleri.

Bir diğer önemli güncelleme, Apple Developer uygulamasının artık Catalyst teknolojisi aracılığıyla ilk kez macOS için de mevcut olmasıdır.

WWDC uygulaması iPhone, iPad, Apple TV ve Mac'te nasıl edinilir?

  1. iPhone, iPad, Apple TV veya Mac'inizde WWDC veya Apple Developer için App Store'da arama yapın veya bu bağlantıyı tıklayın
  2. Apple Developer uygulamasını indirip açın, ardından oturum açmak için sağ alt köşedeki Hesap'a dokunun
  3. En alttaki WWDC sekmesindeki WWDC20 ayrıntılarına göz atın
  4. WWDC açılış notunu ve bu yılki konferanstaki diğer tüm oturumları ve içeriği izlemek için Göz at sekmesine dokunun

Etkinlik, 22 Haziran Pazartesi günü saat 10:00 PT / 13:00 Özel Etkinlik Keynote'u ile başlayacak. ET. Bu etkinlik “doğrudan Apple Park'tan” yayınlanacak ve Apple’ın web sitesi, Apple Developer uygulaması, Apple TV uygulaması ve YouTube üzerinden izlenebilecek. Diğer oturumlar yalnızca Apple Developer uygulamasında kullanılabilir olacaktır.