Apple, iOS 13.3.1, iPadOS 13.3.1, watchOS 6.1.2, tvOS 13.3.1'in üçüncü betalarını yayınladı

Apple şimdi, iOS 13.3.1, iPadOS 13.3.1, watchOS 6.1.2 ve tvOS 13.3.1'in yeni sürümleriyle test edilmek üzere üçüncü geliştirici betalarında.

Apple, iOS 13.3.1, iPadOS 13.3.1, watchOS 6.1.2, tvOS 13.3.1'in üçüncü betalarını yayınladı

En yeni sürümler, beta test şemasındaki geliştiriciler tarafından Apple Developer Center aracılığıyla veya daha önceki beta sürümleri kullanan donanım için havadan güncelleme olarak edinilebilir. Sürümlerin herkese açık bir beta sürümünün yakında piyasaya çıkması bekleniyor ve Apple Beta Yazılım Programı web sitesinden edinilebilecek.

İlk yapı grubu 17 Aralık'ta piyasaya sürüldü, ikincisi 14 Ocak'taki tatiller için bir aradan sonra izledi. İOS 13.3, iPadOS 13.3, watchOS 6.1.1 ve tvOS 13.3 için önceki beta döngüsü 10 Aralık'ta sona erdi. 

Beta'ların her biri için sürüm notlarının "sürüm notları" bulunmadığını önerdiği gibi, beklenen hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri dışında güncellemelerin tam olarak ne olacağı bilinmiyor. Her işletim sisteminin kademeli olarak adlandırılması, daha büyük özellik değişikliklerine sahip güncellemeler yerine, bu bakım sürümlerine güçlü bir şekilde katkıda bulunur.

Hem AppleInsider hem de Apple, veri kaybı veya diğer sorunlar nedeniyle kullanıcıların "görev açısından kritik" veya birincil cihazlara beta yüklemekten kaçınmasını önemle önerir. Bunun yerine, beta'ları ikincil veya gerekli olmayan cihazlara kurmak ve önemli değişiklikler yapmadan önce önemli verilerin yeterli şekilde yedeklenmesini sağlamaktır.

Güncelleme: Herkese açık betalar da yayınlandı.