Apple iPhone 12 Serisinde RAM Kapasitesini Arttırıyor

Apple’ın beklenen telefonları iPhone 12 serisinde RAM kapasitelerinin artacağı söylendi.

Apple iPhone 12 Serisinde RAM Kapasitesini Arttırıyor

Apple’ın her yıl piyasaya süreceği iPhone modellerine dair tanıtım öncesi pek çok sızıntı ve bilgi ortaya çıkıyor. Şirket geçtiğimiz aylarda iPhone 11 serisini tanıttı ve satışa sundu. Şu sıralar şirketin tanıtması beklenen iPhone SE 2 ve iPhone 12 ailesine dair yeni bilgiler arka arkaya geliyor. Mart ayında tanıtılacak olan iPhone SE 2’nin ekranına dair yeni bir iddia ortaya atılmıştı. Bu haberler sıcaklığını korurken amiral gemilerinin RAM performansına dair dikkat çeken iddialar gündeme geldi.

Timothy Arcuri ve Munjal Shah adlı iki analist, iPhone 12’nin RAM performanslarında gözle görülür bir artış yaşanacağını söylüyor. Analistlere göre iPhone 12 serisi 3 ayrı model ile gelecek. Bunlardan birisi uygun fiyata sahip olacak. Apple’a yakın sızıntıları ile tanınan Ming-Chi Kuo ise iPhone ailesinin dört modelden oluşacağını söylemişti. İşte yeni iPhone modellerinin RAM seçenekleri…

Analistler teknoloji devinin iPhone 12 ailesinde 3 farklı model ile piyasaya çıkacağını iddia ediyor. Şirket geçtiğimiz yıllarda da amiral gemilerini piyasaya bu şekilde piyasaya sürmeyi tercih ediyor. Geçmiş yıllardan farklı olarak Apple’ın bu yıl tüm iPhone modellerinde OLED ekran panellerine yer vermesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda iPhone 11 ve iPhone XR gibi uygun fiyatı telefonlarda LCD ekranlar yer almıştı. RAM konusuna gelecek olursak ailenin ucuz modeli iPhone 12’nin 4GB RAM ile gelmesi bekleniyor.

Daha güçlü olacak modellerin ise 6 GB RAM ile geleceği iddia ediliyor. Raporda iPhone 12’nin çift kamera modülü ile geleceğine de yer verilmiş. Telefonla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi ise nasıl bir tasarıma sahip olacağı. Tahminlere göre yeni telefonlar iPhone 4 ve iPhone 5 gibi keskin hatlara sahip bir tasarım ile gelecek. Ayrıca Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone modellerinde 5G desteğine yer vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 12 Yüksek Performans ile Gelecek

Teknoloji devinin telefonlarında A14 Bionic adını verdiği işlemcilere yer vereceği konuşuluyor. Bu işlemciler TSMC tarafından 5nm fabrikasyon süreci ile üretilecek. Gelen haberlere bakıldığında iPhone 12 modellerinin mevcut telefonlara göre performans anlamında büyük artıları olacak.

Tüm bu sızıntıların henüz iddiadan ibaret olduğunu hatırlatalım. Apple’dan telefonlar ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Teknoloji devinin Eylül ayı içerisinde yeni amiral gemilerini tanıtması bekleniyor. Bu etkinlikte telefonlara dair başta fiyat olmak üzere tüm bilgiler ortaya çıkmış olacak. Önümüzdeki günlerde iPhone 12 ailesine dair yeni bilgilerin sızdırılması bekleniyor.