Apple, Mac Pro ve Pro Display XDR teknolojisini yayınladı

Apple bugün Mac Pro ve Pro Display XDR'yi kapsayan inanılmaz derecede ayrıntılı iki beyaz kağıt hazırladı. Bu “Teknolojiye Genel Bakış” belgeleri, Apple’ın en yeni profesyonel sınıf donanım parçalarının iç işleyişini vurgulamaktadır.

Apple, Mac Pro ve Pro Display XDR teknolojisini yayınladı

Şubat 2020 tarihli Mac Pro Teknolojisine Genel Bakış'ta Apple, kule makinesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi detaylandırıyor. Mimari, fiziksel muhafaza, farklı yapılandırma seçenekleri ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılar var. Ek açıklama içeren ayrıntılı resimler ve grafikler de vardır.

Apple'ın Mac Pro'daki özel Afterburner kartı hakkında söyledikleri:

Afterburner, kamera yerel dosyalarının proxy'ye gerek kalmadan iş akışı boyunca kullanılmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bunu, ProRes 422HQ, ProRes 4444, ProRes XQ ve ProRes RAW dahil ProRes video codec'inin tüm tatlarının kod çözülmesini, şu anda yazılımda kesinlikle çözülmüş olan araya eklenmiş formatlar ve ProRes'in son dezavantajı hariç yükleyerek yapar GPU'da yapılan RAW görüntüler.

Bu arada, Pro Display XDR Teknolojisine Genel Bakış aynı kategorilerin çoğunu kapsar. Referans modları, temel özellikler, kasa tasarımı ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılar vardır. Yine, kağıt boyunca çok sayıda ayrıntılı grafik ve görüntü var.

Apple'ın nano-texture Pro Display XDR hakkında söyledikleri:

Daha az kontrollü aydınlatma ortamlarında çalışmak ve daha az parıltıya sahip bir ekranı tercih etmek isteyen profesyoneller için kapak camının nano doku versiyonu da mevcuttur. Dokulu yüzey, cam üzerinde nano yapılar oluşturmak için bir dağlama işlemi ile üretilir. Sonuç, daha az algılanan parlama için ışık yansımalarını etkili bir şekilde dağıtan ve keskinlik, renk ve kontrast üzerindeki etkiyi en aza indiren yenilikçi bir mat kaplamadır.

Mac Pro Teknolojisine Genel Bakış belgesinin tamamını burada ve Pro Display XDR belgesini burada bulabilirsiniz.