Apple, sağlık verilerine kolay erişimi teşvik eden toplantıya katılacak

Bir Apple temsilcisi Pazartesi günü Carin Alliance tarafından düzenlenen ve şu anda hasta sağlığı bilgilerine hızlı ve kolay erişim sağlayacak hükümet politikasını uygulamaya koymayı savunan bir toplantıya katılmaya hazırlanıyor.

Apple, sağlık verilerine kolay erişimi teşvik eden toplantıya katılacak

CNBC, Apple'ın klinik ve sağlık bilişimi lideri Ricky Bloomfield'ın, katılımcıların tıbbi veri birlikte çalışabilirliği konusunda bir Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı girişimini destekleme çabalarını tartışacakları bir toplantıya katılması planlanıyor.

HHS tarafından 2019 yılında önerilen teklif, sağlık bilgilerine erişimi düzenleyen kuralları değiştirerek hastaların kişisel verileri daha kolay elde etmelerini ve paylaşmalarını sağlayacak. Bu hükümler önce Carin İttifakı'nın geldiği Yönetim ve Bütçe Ofisi ile birleşmelidir.

Bir basın bültenine (PDF bağlantısı) göre grup, tüketicilerin ve yetkili bakıcılarının hedeflerine ne zaman, nerede ve nasıl ulaşmak istediklerini dijital sağlık bilgilerini kolayca alma, kullanma ve paylaşma yeteneğini hızla ilerletmeyi amaçlıyor. " Önümüzdeki toplantıda, savunucular OMB'den Medicare & Medicaid Hizmet Merkezleri (CMS) ve Ulusal Sağlık BT Koordinatörü Ofisi (ONC) tarafından önerilen kural değişikliklerini ve 21. Yüzyıl Tedavileri Yasası: Birlikte Çalışabilirlik, Bilgi Engelleme ve ONC Sağlık BT Sertifika Programı. Grup, kamuya açık yorum döneminde ulaşılan fikir birliğine atıfta bulunuyor.

Politika değişikliklerinden yana olanlar Amerika'nın sağlık kayıtları sistemini modernize etmeye çalışıyorlar. Mevcut sistemler silo verisi ve sağlık hizmeti sağlayıcıları arasında işbirlikçi değişimi sınırlamaktadır. Şu anda, doktorları veya tesisleri değiştirmek veya başkalarıyla veri paylaşmak isteyen hastaların tipik olarak tıbbi geçmişlerin basılı kopyalarını istemeleri gerekmektedir. Veriler genellikle kolayca aktarılamayan CD gibi fiziksel ortamlarda depolanır. Raporda, diğerlerinin birlikte erişimi reddedildi.

Kural değişikliklerinin savunucuları, doktorlar ve sağlık kurumları arasında serbest dolaşımı engelleyen engellerin halk sağlığına zarar verdiğini savunuyorlar. Tıbbi kayıt devi Epic gibi seslere karşı çıkmak, hastaneler gibi müşterileri aktif olarak hasta mahremiyeti için sözde olan endişelerden uzak tutmak için teşvik ediyor.

Apple'ın Bloomfield'in yanı sıra, Cuma günü yayınlanan bir katılımcı listesine (PDF bağlantısı) göre Microsoft dahil olmak üzere büyük tıp ve teknoloji şirketlerinden 40'tan fazla temsilci toplantıya bizzat katılacak.

Bloomfield, şu anda Stanford Çocuk Sağlığı'nda çocuk hastanesi ve Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yardımcı klinik profesörü olarak görev yapan mobil teknolojiye sahip bir hekimdir. Şu anda kullanıcıların iPhone'da sağlık bilgilerini taşımasına izin veren teknolojiler üzerinde çalışıyor.

Apple, sağlık verilerini taşınabilir hale getirmenin savunucusudur ve 2018'de iOS'ta Sağlık Kayıtları özelliğini başlattı. Sağlık uygulamasında yerleşik olan Health Records, iPhone kullanıcılarının katılan sağlık hizmeti sağlayıcılarından gelen tıbbi verileri güvenli bir şekilde depolamasına ve paylaşmasına olanak tanır. Çaba, 39 tıbbi grubun desteği ile başladı ve daha sonra altı aydan daha kısa bir sürede 75 destekçiye ulaştı. En son, ABD Gaziler İşleri Bakanlığı Kasım ayında Sağlık Kayıtları için destek entegre ettiğinde gaziler bu özelliğe erişti.