Apple servisleri yıl boyunca kullanıcıların yaşamlarını zenginleştiriyor

2021 yılında, Apple servisleri her zamankinden daha fazla yolla tüm dünyada yenilikçi uygulamalar, güçlü içerikler ve kullanıcıların yaşamlarını zenginleştirerek dönüşüm yaratan deneyimler sunmaya yardımcı oldu.

Apple servisleri yıl boyunca kullanıcıların yaşamlarını zenginleştiriyor

Apple Fitness+ esneme ve ağırlık kaldırma gibi egzersizlerde koçluk yaparak kullanıcıların daha sağlıklı yaşamalarına aracılık etti; Apple News, önemli haberler ve kültürel gelişmelerden haberdar olmalarını sağladı ve kullanıcılar göz alıcı yeni Apple Harita ile dünyayı tekrar keşfetmeye başladılar. Kullanıcılar, Apple TV+ ile sunulan onlarca ezber bozan orijinal içeriği SharePlay aracılığıyla hem yakındaki hem de uzaktaki aile üyeleri ve arkadaşlarıyla birlikte izledi; Apple Arcade’de yüzlerce eğlenceli, yeni ve klasik oyun oynadı ve App Store’dan milyonlarca uygulama indirerek iletişime geçmenin, iş birliği yapmanın ve bağlantı kurmanın güçlü yollarından yararlandı. “The Midnight Miracle” ve “We Can Do Hard Things” gibi podcast’ler dinleyicilere moral kazandırırken “The Least of Us” ve “Aşk Hipotezi” gibi kitaplar okurları duygulandırdı ve güneş batarken İş Odağı kapandığında, dinleyiciler hafta sonunun gelişini Apple Music’te ödüllü müzisyen “The Weeknd”i dinleyerek kutladılar.

“Tüm dünyadan kullanıcılar eğlenmenin, bilgi edinmenin, bağlantıda kalmanın ve ilham almanın yeni yollarını ararken Apple’ın birinci sınıf servis portföyü 2021 yılında da önemini kanıtladı.” diyen Apple’ın servislerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue sözlerini şöyle sürdürdü: “Apple, 745 milyonun üzerinde ücretli abonelik ile tüm dünyadan geliştiricileri, sanatçıları ve hikaye anlatıcılarını bir milyarı aşkın aygıt üzerinden kullanıcılarla bir araya getirmeye; kullanıcılara her gün yaşamlarını derinden zenginleştiren araçlar, içerikler ve deneyimler sunmaya devam ediyor.”

Şimdi 2021’in en iyilerini yeniden hatırlama ve müşterileri 2022’de bekleyen harika yeni oyunlara, müziklere, filmlere, TV programlarına, antrenmanlara, hikayelere, podcast’lere, kitaplara, rehberlere ve diğer deneyimlere göz atma zamanı.

Uygulamalar ve oyunlar, dünyanın en yenilikçi ve süreli eğlence sektörü için de vazgeçilmez bir kaynak haline geldi. Bu olağanüstü deneyimleri yaratmak için Apple teknolojilerinden yararlanan geliştiricilerin çabaları, inovasyonları ve yaratıcılıkları App Store’un güçlü global platformuyla bir araya gelerek her büyüklükten işletmeyi her hafta 175 ülkeden 600 milyonun üstünde kullanıcıyla buluşturuyor. Bu sayede, dijital ürün ve hizmetler satan geliştiriciler App Store’un kullanıma sunulduğu 2008 yılından bu yana 260 milyar ABD dolarından fazla kazanç elde etti. Azımsanamayacak büyüklükteki bu tutar, App Store’un aracılık ettiği toplam ticari hacmin küçük bir kısmını oluştursa da yıllık App Store geliştirici kazançları açısından yeni bir rekor anlamına geliyor ve bu ekosistemin dünyanın dört bir yanındaki girişimciler için fırsatlar yaratmaya devam ettiğine ve ekonomik büyümeyi desteklediğine ilişkin anlamlı bir veri işareti sunuyor. Sadece bu yeni yıl döneminde bile, App Store müşterileri Noel Arifesi ile yılbaşı gecesi arasındaki dönemde her zamankinden daha fazla harcama yaparak geçen yıla kıyasla iki haneli büyümeye imza attılar.

2021 yılında dünyanın önde gelen eğlence şirketleri önemli filmlerinin prömiyerlerini App Store’da yaptı. Disney+ “Black Widow” ve HBO Max “Space Jam: A New Legacy” ile gişe rekorları kıran filmlerini sinemalarla aynı gün uygulama içi satın alma yoluyla gösterime soktu. Ekim ayında ise App Store’da Uygulama İçi Etkinlikler özelliği kullanıma sunuldu. Uygulama İçi Etkinlikler, uygulamalarda ve oyunlarda oyun yarışmaları, film prömiyerleri ve canlı yayın deneyimleri gibi süreli etkinlikler sunulmasını sağlıyor. Clash Royale’deki “The Champions Have Arrived!”, Mario Kart Tour’daki “Space Tour” ve Pokémon GO’daki “Pokémon GO Halloween Mischief” son birkaç ayda düzenlenen başlıca oyun etkinliklerinden sadece birkaçı. Ayrıca, TikTok’un “Stranger Things Watch Party” ve ESPN’in “Man in the Arena: Tom Brady” etkinlikleri de popüler uygulama içi etkinlikler arasında yer aldı.

İstanbul merkezli Dream Games’in “Royal Match” oyunu gibi global ölçekte büyük sansasyon yaratan yeni oyunlardan bu yaz herkesin ilgi çekici sohbetlere katılmasını sağlayan Clubhouse gibi sosyal medya uygulamalarına kadar, bu yılın en popüler uygulamalarının ve oyunlarının birçoğu, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları bir araya getirmenin yeni ve yaratıcı yollarını bulmayı başardı. Kısa süre önce 2021 App Store Ödüllerini kazanan Bumble ve EatOkra gibi uygulamalar, sınıfındaki en iyi uygulama deneyimlerini sunarak 2021 yılının “bağlantı” temasını en iyi şekilde yansıttı.

Geçtiğimiz yıl en çok indirilen uygulamaların ve oyunların listesini App Store’da bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl, Apple Arcade’in ödüllü oyun arşivi bugüne kadarki en büyük genişlemesini gerçekleştirdi. Apple Arcade artık her yaştan oyuncuya 200’den fazla premium, aile dostu oyun sunuyor. Bu oyunlar arasında dünyanın en iyi geliştiricilerinin sunduğu yeni sürümler, ödüllü oyunlar ve App Store’un en sevilenleri yer alıyor. Üstelik bu oyunlarda reklamlar ve uygulama içi satın almalar da yok.

Şimdi aboneler “Sneaky Sasquatch”, “NBA 2K22 Arcade Edition”, “The Oregon Trail” ve kısa süre önce kullanıma sunulan “LEGO Star Wars: Castaways” ve “Disney Melee Mania” gibi orijinal oyunların keyfini çıkarabiliyorlar. Oyuncular ayrıca “Monument Valley”, “Mini Metro” ve “Galaga Wars” gibi ödüllü oyunların yanı sıra “Solitaire by MobilityWare” ve “Good Sudoku by Zach Gage” gibi zamansız klasikleri de oynayabiliyorlar.

Apple Arcade oyunları Apple’ın yüksek kullanıcı gizliliği standartlarını destekliyor ve Aile Paylaşımı özelliği sayesinde her şey dahil tek bir abonelikte beş aile üyesiyle paylaşılabiliyor. Bu yıl ise oyuncular merakla beklenen yeni “Nickelodeon Extreme Tennis” sürümünü oynayabilecek ve her hafta eklenen yeni içerik güncellemelerinin keyfini çıkarabilecekler.

2021, Apple Music için inovasyon yılı oldu. Abonelere olağanüstü yeni albümler, orijinal içerikler ve tüm dünyadan farklı müzikleri keşfetme ve dinleme deneyimini tamamen değiştiren ürün özellikleri sunuldu. Apple Music, dinleyicilere bugüne kadarki en büyük müzik kataloglarından birini sunuyor. Tümü kayıpsız ses formatında sunulan 90 milyondan fazla şarkı, müzikseverlerin müziği sanatçıların yarattığı şekilde dinleyebilmelerini sağlıyor. Yeni nesil ses deneyimine öncülük eden Dolby Atmos ile uzamsal ses teknolojisi ve dinamik kafa izleme özelliği, sanatçılara olağanüstü netliğe sahip, büyüleyici ses deneyimleri sunma imkanı sağlarken dinleyicileri de hem en sevdikleri şarkılara hem de yeni favorilerine daha da yakınlaştırdı.

Otomatik çalma, şarkı sözü paylaşma, şehir listeleri, hareketli kapak resmi, gelişmiş arama, Sizinle Paylaşılanlar ve yeniden tasarlanan Şimdi Dinle sekmesi gibi yeni özellikler müzik keşfetmeyi zevkli hale getiriyor. Apple TV uygulamasındaki Apple Music TV, Apple News’teki Apple Music ve SharePlay ile FaceTime, Apple Fitness+ ve Fotoğraflar’daki Anılar’da sunulan Apple Music desteği ise bu deneyimi tüm Apple ekosistemine yayıyor.

Apple Music 1, Apple Music Hits ve Apple Music Country istasyonlarını içeren Apple Music Radyo, en sevilen sanatçılara ve sektörün saygı duyulan sunucularına ait özel radyo programlarıyla dünya çapında on milyonlarca aboneye ödüllü müzikleri dinleme ve yeni müzikler keşfetme imkanı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl, Apple Music Radyo sunucuları ayrıntılı röportajlar ve global ölçekte özel haberlerle ABBA, Adele, Brandi Carlile, BTS, Coldplay, Kacey Musgraves, Lil Nas X, Lizzo, Megan Thee Stallion, Metallica, Mick Jagger, Neil Young ve Silk Sonic gibi dünyanın en büyük yıldızlarıyla bağlantı kurdu. Apple Music ayrıca kültürel etkiye sahip bir dizi canlı yayına da imza attı. Kanye West’in “Donda" albüm yayınları; Moneybagg Yo, Saweetie ve Lil Durk ile “Rap Life Live” programı ve The Weeknd, Olivia Rodrigo, H.E.R., Wizkid, Scriptonite, Aya Nakamura, RIN ve OFFICIAL HIGE DANDISM’in yer aldığı geniş kapsamlı Apple Music Ödülleri gibi yayınlarla müzikseverlerin dünyanın dört bir yanındaki tarihe geçecek müzik olaylarıyla bağlantıda kalmalarına yardımcı oldu.

Geçtiğimiz yıl, milyonlarca kişi Siri’den müzik çalmasını istedi. Ve Apple Music geçen ay, Siri ile kullanılan yeni bir abonelik seçeneği olan Voice Plan’ı kullanıma sundu. Apple Music Voice Plan ile aboneler Apple Music’in on binlerce yeni ruh hali ve aktivite çalma listelerini, kişiselleştirilmiş karışık listeleri, müzik türlerine göre istasyonları ve ödüllü Apple Music Radyo’yu da içeren tüm kataloğuna ayda sadece 4,99 ABD doları karşılığında sade bir kullanıcı arayüzü ile erişebiliyorlar.

Apple Music, Apple’ın global sanatçı topluluğunu destekleme misyonunun bir parçası olarak, online müzik yayıncılığında ilk kez Shazam’ın eşsiz teknolojisinden yararlanarak serviste sunulan binlerce popüler DJ listesinin sahiplerini belirleyip katkılarının karşılığını almalarını sağladı. Apple Music ayrıca dinleyicilerin, sevdikleri sanatçıların arkasındaki şirketler aracılığıyla sevecekleri daha fazla müzik bulmalarına yardımcı olmak için plak şirketi sayfalarını desteklemeye başladı. Bu yılın ilerleyen günlerinde, daha fazla global prömiyer, özel yayınlar, ayrıntılı röportalarj, canlı yayınlar, DJ listeleri ve dünyanın en iyi online klasik müzik yayın deneyimini sunan Primephonic’in yanı sıra daha da iyi göz atma ve arama özellikleri, klasik müzik meta verilerinin ayrıntılı görüntüleri ve çok daha fazlası dinleyicileri bekliyor.

Apple TV+ sadece iki yıl gibi kısa bir süre içinde ulaştığı önemli dönüm noktalarıyla online yayıncılık tarihine geçti. Apple TV+; Akademi Ödülü ve BAFTA Ödülü adaylıkları, önde gelen program kategorilerinde 12 Primetime Emmy Ödülü, Daytime Emmy Ödülleri, SAG Ödülleri, NAACP Image Ödülleri, Peabody Ödülleri, AFI Ödülleri, Critics Choice Ödülleri, Critics Choice Belgesel Ödülleri ve Kidscreen Ödülleri dahil 763 ödül adaylığı ve 190 ödül ile onurlandırıldı.

Yeni Apple Original dizileri ve filmleri, “Ted Lasso" gibi kültürel etki bırakan programlarla dünyanın dört bir yanındaki izleyici kitlelerini büyülemeyi başardı. “Ted Lasso” rekorlar kırmaya devam ediyor. En İyi Komedi Dizisi dahil dört dalda Emmy ödülü kazanan dizi, Emmy Ödüllerinin tarihinde en çok aday gösterilen yeni komedi oldu. Yeni Apple Original filmleri “The Tragedy of Macbeth”, “CODA”, “Swan Song”, “Finch” ve “The Velvet Underground” ise film eleştirmenlerinden ve global izleyici kitlelerinden ilgi görmeye ve olumlu yorumlar almaya devam ediyor. Apple TV+ geçtiğimiz yıl “The Shrink Next Door”, “Invasion”, “Swagger”, “The Mosquito Coast”, “Physical”, “Foundation”, “Schmigadoon!”, “Mr. Corman”, “The Problem with Jon Stewart”, servisin ilk çift dilli dizisi “Acapulco” ve ilk Korece dizisi “Dr. Brain” gibi ilgi çekici yeni ve orijinal dizilerin prömiyerini yaptı. Aboneler bu yıl uluslararası üne sahip hikaye anlatıcılarından merakla beklenen daha da fazla Apple Original yapımının keyfini çıkarabilecekler. “WeCrashed”, “The Afterparty”, “Fraggle Rock: Back to the Rock”, “Severance” ve “Suspicion”ın yanı sıra “Servant”, “Mythic Quest”, “Ted Lasso”, “Physical”, “Truth Be Told” ve “The Morning Show” gibi sevilen dizilerin yeni sezonları da bu yıl yayınlanacak.

Tüm Apple Original programları ve filmleri Apple TV uygulaması üzerinden bir milyarı aşkın aygıtta izlenebiliyor. Bu aygıtlara LG, Panasonic, Samsung, Sony, TCL, VIZIO, ve diğer markaların akıllı televizyonları, Amazon Fire TV ve Roku aygıtları, PlayStation ve Xbox oyun konsolları da dahil. Apple TV uygulaması geçtiğimiz yıl Android TV, Chromecast ve Google TV, Sky Q set üstü aygıtları ve Sky Glass TV’lerde kullanıma sunuldu ve çok yakında Comcast Xfinity set üstü aygıtlarında da sunulacak. Apple TV uygulaması ayrıca izleyicilere diğer popüler online yayın servisleri, kanallar ve ücretli TV sağlayıcılarındaki favori TV programları, spor içerikleri ve filmler için de kişiselleştirilmiş bir rehber sunuyor. Hepiniz İçin, SharePlay ve Store sekmesi gibi yeni özellikler, tek bir yerde kişiselleştirilmiş önerileri bulmayı, arkadaşlar ve aileyle birlikte izlemeyi ve favori içerikleri satın almayı, kiralamayı veya online izlemeyi kolaylaştırıyor.

Geçtiğimiz yıl yepyeni Siri Remote ile satışa sunulan yeni nesil Apple TV 4K, müşterilere Apple TV+’taki Apple Original içeriklerinin keyfini çıkarmanın ve Apple TV uygulaması ile daha fazlasını yapmanın en iyi yolunu sunuyor. Belçika, Hong Kong ve Rusya dahil 24 ülke ve bölgede kullanılabilen Apple TV 4K ve Siri Remote, daha da fazla kullanıcının Siri ile kendi dillerinde etkileşim kurabilmesini sağlıyor. Ve ilk kez, Güney Kore’deki müşteriler de SK Broadband aracılığıyla Apple TV+, Apple TV 4K, ve Apple TV uygulamasından yararlanabilecekler.

Yeni bir yıla girerken Apple Fitness+ dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları halkalarını kapatmaları ve hem zihinsel hem fiziksel anlamda daha sağlıklı bir gün geçirmeleri için motive etmeye devam ediyor. Bugün, Fitness+ başlıca şehirlerdeki popüler koşu rotalarından ilham alınarak kullanıcıların daha istikrarlı ve daha iyi koşucular haline gelmelerine yardımcı olmak için tasarlanan bir sesli koşu deneyimi olan Koşma Zamanı’nı ve kullanıcıların belirli bir hedefe ulaşmalarına yardımcı olmak için Fitness+ arşivinden derlenen bir dizi antrenman ve meditasyondan oluşan Koleksiyonlar’ı tanıttı. Fitness+ ayrıca, ödüllü oyuncu Rebel Wilson, avukat ve vaiz Bernice A. King, oyuncu ve komedyen Hasan Minhaj gibi konukların yer aldığı Yürüme Zamanı’nın üçüncü sezonunu da tanıttı. Bunun yanı sıra Fitness+ Ed Sheeran, Pharrell Williams, Shakira ve Beatles’ın parçalarına yer veren yeni Artist Spotlight antrenmanlarına da yer verecek.

Kullanıcılar her gün Fitness+’ın hayatlarını nasıl değiştirdiğine dair ilham verici hikayeler paylaşıyorlar. Bir yıldan biraz fazla bir süre önce kullanıma sunulan Fitness+’ın genişleyen arşivinde yer alan yaklaşık 2.000 stüdyo stili egzersiz, 4K Ultra Yüksek Çözünürlüklü en büyük antrenman arşivi ve 11 farklı antrenman türüne (HIIT, Kuvvet, Core Bölgesi, Yoga, Pilates, Dans, Bisiklete Binme, Kürek Çekme, yürüyüş ve koşu için Koşu Bandı ve Farkındalık Soğuması) her hafta yeni içerikler ekleniyor. Geçtiğimiz yıl, Fitness+ her zaman, her yerde farkındalık egzersizi yapmanın ve genel sağlık durumunu iyileştirmenin kolay bir yolu olan rehberli meditasyonu da kullanıma sundu. Kapsayıcı ve sevilen antrenörlerden oluşan bir ekip tarafından yönetilen antrenmanların ve meditasyonların sayısı servis büyüdükçe artmaya devam edecek.

2021 yılı boyunca, Apple Card müşterilerine ödüllü bir deneyim sundu ve J.D. Power’ın ABD Kredi Kartı Memnuniyeti Anketinde 1 Numaralı Orta Büyüklükteki Kredi Kartı seçildi.1 Geçtiğimiz yıl, Apple kredi kartı sektörüne Apple Card Family ile şeffaflık kazandırmaya devam etti. Müşterilerine bir Apple Card hesabını Aile Paylaşımı aracılığıyla beş kişiyle paylaşma imkanı sunan Apple Card Family, kullanıcıların aileleriyle birlikte sağlıklı finansal alışkanlıklar edinmelerine yardımcı oluyor. Apple Card Family ayrıca iki kişinin aynı Apple Card’a ortaklaşa sahip olabilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar kredi limitlerini paylaşıp birleştirebiliyor ve böylece eşit miktarda kredi oluşturabiliyorlar.

Apple Pay 2021 yılında Kolombiya, İsrail ve Meksika dahil dokuz yeni pazara daha açılarak daha da fazla müşteriye dünya çapında hem mağazalarda hem de online olarak ödeme yapmanın güvenli ve kolay bir yolunu sundu. Bugün, Apple Pay yaklaşık 60 ülke ve bölgede sunuluyor ve dünya çapında neredeyse 9.000 banka ile çalışıyor.

Apple, kullanımı kolay ve güvenli bir dijital cüzdan olan Cüzdan uygulamasının müşterilerin fiziksel cüzdanlarının yerini almasına dair vizyonunu gerçekleştirmeye devam ediyor. Cüzdan, 2021 yılında müşterilerin sağlıklarıyla ilgili önemli bilgilere erişebilmelerini, doğrulanabilir COVID-19 aşı kartlarını ve ve Avustralya’da sağlık sigortası kartlarını ekleyip görüntüleyebilmelerini sağladı. Cüzdan’daki dijital biletler, etkinlik alanlarının ve müsafirlerinin güvenli ve temassız deneyimler oluşturmasına yardımcı oldu ve geçtiğimiz yıl, ABD ve Kanada’daki müşteriler müzik, spor ve tiyatro gibi birçok etkinlik türü için Cüzdan’larındaki 30 milyon NFC biletini kullandı. Müşteriler kısa süre önce eklenen Çin (Nanchang ve Foshan), Rusya (Kazan), İsveç (Malmo) ve San Francisco’daki Clipper kart ile birlikte dünya çapında 200’den fazla şehirde iPhone veya Apple Watch’larından kolayca ödeme yapabiliyor ve toplu taşıma araçlarına binebiliyorlar. Cüzdan’daki öğrenci kimlik kartları ABD ve Kanada’daki üniversite öğrencilerinin kampüste güvenli bir şekilde dolaşmalarına yardımcı oluyor. Ve Apple, seyahatseverlere ABD’deki belirli Hyatt otellerinde ilk otel odası anahtarlarını kullanıma sunmanın yanı sıra Cüzdan’daki Disney MagicMobile geçiş kartları ile Walt Disney World’de sihirli anların kapısını açıyor. Ayrıca bu yıl, ev anahtarları ve kurumsal kimlik kartlarına ek olarak resmi kimlik kartları ve sürücü belgeleri için de destek sunulacak.

Geçen yıl bugüne kadarki en büyük güncellemesini alan Apple Harita, üç boyutlu şehir deneyimi ile daha gerçekçi ve renkli ayrıntılar, daha iyi navigasyona sahip sürüş rotaları, yürüme için artırılmış gerçeklikte gösterilen etkileyici yol tarifleri ve çok daha fazlasını sunuyor.

Yeni, göz alıcı 3D harita mahalleleri ve ticari bölgeleri benzersiz ölçüde ayrıntılı bir şekilde sergiliyor, şehir içindeki rakım bilgilerini gösteriyor, özel olarak tasarlanmış simge yapılar içeriyor ve gün batımında ay ışığıyla parlayan harika bir gece modu sunuyor. Ayrıntılı şehir deneyiminden Londra, Los Angeles, New York City, Philadelphia, San Diego, Washington, D.C. ve San Francisco’daki iPhone ve CarPlay kullanıcıları yararlanabiliyor. Özellik, bu yıl Montreal, Toronto ve Vancouver’da da kullanıma sunulacak.

Harita ayrıca, ekstra yol ayrıntılarıyla sürücülerin şehirde daha kolay ve güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olan gelişmiş bir navigasyon deneyimi, kullanıcıların favori hatlarını Harita’da iğneleyebilmelerine imkan tanıyan ve belirli bir rotada araçtan inme zamanı geldiğinde iPhone veya Apple Watch’tan bildirim almalarını sağlayan güçlü toplu taşıma güncellemeleri ve artırılmış gerçeklikte adım adım yürüme yönergeleri içeriyor.

Daha hızlı, daha doğru navigasyon ve yolların, binaların, parkların, havalimanlarının ve alışveriş merkezlerinin ayrıntılı görünümü sayesinde Harita; iPhone, iPad, Mac veya arabadayken CarPlay ile yapılan tüm yolculukları daha kolay ve daha keyifli bir şekilde planlamayı mümkün kılıyor. Baştan sona yenilenen harita, daha fazla ülke ve bölgede kullanıma sunulmaya devam edecek. Kanada, İrlanda, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD’de kullanılabilen yeni harita, geçtiğimiz yıl Avustralya, İtalya, Portekiz ve İspanya’da da kullanıma sunuldu.

Harita’daki özel olarak derlenen Rehberler, şehirlerde görülecek harika yerleri ve yapılacak ilginç şeyleri keşfetmeyi kolaylaştırıyor. Ve 2021 yılında Thrillist, Smithsonian Institution ve FATMAP gibi güvenilir kaynakların hazırladığı yeni Rehberler de Harita’ya eklendi. Şimdi Harita uygulaması 100’den fazla güvenilir kaynağın Rehberlerini içeriyor. Bu sayede kullanıcılar Bryant Terry ve María Amparo Escandón gibi yazarların en sevdikleri şehirler, Atlas Obscura’nın “Dünyanın En İlginç Restoranları” ya da Culture Trip’in “Gizli Kalmış Güzel Plajlar” için önerilerine göz atabiliyorlar.

iCloud kullanıcıların fotoğraflar, belgeler, uygulama verileri ve notlar gibi önemli bilgilerinin tüm aygıtlarında her zaman güvende, güncel ve erişilebilir kalmasını sağlıyor. Yeni bir ücretli abonelik sistemi olan iCloud+ sayesinde müşterilerin iCloud’la ilgili sevdikleri her şey ücretli abonelere yönelik güçlü yeni özelliklerle bir araya geliyor. Üstelik aynı düşük fiyatlarla.2iCloud+ aboneliği ile sunulan özellikler arasında kullanıcıların online gizliliğini koruyan yeni ve inovatif bir servis olan iCloud Özel Geçiş; kullanıcının kişisel gelen kutusuna iletilen benzersiz, rastgele e-posta adresi oluşturmanın kolay bir yolunu sunan E-postamı Gizle özelliği; kullanıcıların evlerine göz kulak olmak için ihtiyaç duydukları tüm kameraları kurabilmelerini sağlayan genişletilmiş HomeKit Güvenli Video kayıt desteği ve kullanıcıların iCloud mail adreslerini kişiselleştirebilmelerini sağlayan Özel Mail Alan Adı bulunuyor. Tüm tarifeler, aynı Aile Paylaşımı grubundaki kişilerle paylaşılabilir. Böylece iCloud+ servisiyle birlikte sunulan yeni özelliklerden, depolama alanından ve zenginleştirilmiş deneyimden herkes yararlanabilir.