Apple TV Nasıl Sıfırlanır ?

Apple TV uygulamaları, tıpkı iOS ve iPadOS'ta olduğu gibi, ilk kullanıcı hakkındaki kayıt bilgilerini tutar.

Apple TV Nasıl Sıfırlanır ?

Apple TV, iOS, macOS ve iPadOS için kullanılan işletim sistemine oldukça benzeyen tvOS işletim sistemini çalıştırır. Uygulamaların sistemde nasıl kaydedildiği doğru. Apple TV'de oturum açan Apple Kimliği ne olursa olsun, ücretsiz uygulamaları veya uygulama içi satın alımları olan uygulamaları ve ücretli uygulamaları indirmek için kullanılır.

Uygulamalar indirildikleri her yerde aynı olsa da, alındıklarında her uygulama Apple Kimliği bilgileriyle kodlanır. Bu nedenle, bir Apple TV (veya başka bir Apple cihazıyla) ilişkilendirilmiş Apple Kimliğini değiştirirseniz, ilgili uygulamanın devam eden maliyeti olmasa bile genellikle daha eski bir Apple Kimliği için parola girmeniz istenir.

Bir Mac, iPhone veya iPad'de bu açıkça görülebilir. Ancak bir televizyon genellikle paylaşılan bir cihaza benziyor ve bir Apple TV bu görünüme uyuyor. Bir başkasının Apple Kimliğinin güncelleme yapmasını istememeniz isteniyorsa (bir okuyucu eski sevgilisinin Apple Kimliğinin görünmeye devam ettiğini belirtti) ya bir önceki kimlikle indirilen her uygulamayı silmeniz ya da Apple TV'yi silmeniz ve yeni ayarlamanız gerekir.

Eski strateji yeterince kolay olabilir. Bir uygulama için farklı bir Apple Kimliği girmeniz istendiğinde, uygulamayı iptal edin, silin ve tekrar indirin. (Bu, ücretli bir uygulamayı kullanmaya devam etmenize izin vermez, elbette: tekrar satın almanız gerekir. Ancak bu, ödünleşimdir.)

Apple TV'yi silmek istiyorsanız:

  • Fabrika ayarlarına sıfırlama için Apple’ın talimatlarını izleyin.
  • Bundan sonra kullanmayı planladığınız Apple Kimliği ile giriş yapın.
  • Yüklemek istediğiniz uygulamaları bulun ve uygulama sayfasında (önceden yüklenmişse) bir bulut simgesi varsa veya daha önce başka bir Apple Kimliği ile alınmışsa (veya daha önce alınmışsa) satın almak veya satın almak için App Store'u indirin.