Apple Watch Series 7 SSS: renk karşılaştırmaları, bant uyumluluğu, çıkış tarihi

Apple Watch Series 7, bu yıl piyasaya sürülmeden önce bu haftanın başlarında halka açıldı. 'Bu sonbahardan sonra' ötesinde kesin çıkış tarihini henüz bilmiyor olsak da, sorabileceğiniz sık sorulan sorulara yanıtlarımız var.

Apple Watch Series 7 SSS: renk karşılaştırmaları, bant uyumluluğu, çıkış tarihi

Mevcut Apple Watch kayışlarım Series 7 ile çalışacak mı?

Apple Watch Series 7, yeni kasa yükseklikleri ve daha geniş bir ekran sunuyor, ancak en son tasarım yenilemesi, modeller arasındaki bant uyumluluğunu korumaya devam ediyor.

Apple Watch Series 7 koleksiyonu, gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil ve yeni bir mavi ve (PRODUCT)RED olmak üzere beş yepyeni alüminyum kasa renginin yanı sıra tüm Apple Watch modelleriyle uyumlu heyecan verici bir Apple Watch kayış paleti sunuyor. Ayrıca Apple Watch Series 7, daha önce piyasaya sürülen Apple Watch kayışlarıyla geriye dönük uyumluluk sunar.

Her zaman olduğu gibi, bant uyumluluğunu korumak için aynı daha küçük veya daha büyük saat sürümünde kalmanız gerekir.

Yeni Apple Watch boyutları nelerdir?

Apple Watch Series 7 iki yeni boyutta gelir: 41 mm (daha küçük boyut) ve 45 mm (daha büyük boyut). Bant uyumluluğunun yeni boyutlarla nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır:

 • Daha küçük: 38 mm, 40 mm, 41 mm
 • Daha büyük: 42 mm, 44 mm, 45 mm

Apple Watch boyutları, yıllar içinde artan dikey kasa yüksekliğine atıfta bulunur, ancak genişlik, henüz bant uyumluluğunu bozmayacak kadar benzer bir boyutu korumuştur.

Uzay grisi ve gümüş renkler nerede?

Apple Watch Series 7, tüm alüminyum modeller için yenilenmiş kasa renklerine sahiptir:

 • gece yarısı (boşluk grisinin yerini alır)
 • yıldız ışığı (gümüşün yerine geçer)
 • yeşil (ilk kez renk)
 • mavi (geçen yıldan daha açık)
 • kırmızı (geçen yıla göre daha koyu renk)

Apple Watch Series 7'nin Nike versiyonları da gece yarısı ve yıldız ışığında gelir. Uzay grisi ve gümüş, Apple Watch Series 3 ve Apple Watch SE'de sunulmaya devam ediyor.

Basitçe söylemek gerekirse, daha koyu seçeneği tercih ediyorsanız, gece yarısı en iyi seçiminiz olabilirken, yıldız ışığı en karşılaştırılabilir daha açık seçenek olabilir.

Yazma sırasında yeni renklerle uygulamalı zamanımız olmadı, ancak gece yarısı gri veya siyahtan ziyade koyu maviye daha yakın görünüyor. Bunun siyaha en yakın rengi isteyen müşteriler için yeterince nötr bir seçenek olup olmadığı kişisel bir karardır.

Paslanmaz çelik gümüş, grafit ve altın, gümüş ve uzay siyahı titanyum versiyonlarının yanı sıra Series 7 serisinde yer alıyor.

Bekle, kırmızı ve mavi bu yıl da farklı mı?

Evet, her rengin Seri 6 ve Seri 7 arasındaki karşılaştırması şu şekildedir:

Mavi

Kırmızı

Uzay grisi/gece yarısı

Gümüş/Yıldız ışığı

Ve iyi bir ölçüm için, işte Apple Watch SE altın ve Apple Watch Series 7 yıldız ışığı:

Yeni ekranlar ne kadar büyük?

Apple Watch Series 7, önceki modellere kıyasla daha ince bir çerçeveye ve daha büyük bir ekrana sahiptir:

 • Series 7, Apple Watch SE ve Series 4-6'dan %20 daha fazla ekran alanına sahiptir
 • Series 7, orijinal Apple Watch ve Series 1-3'ten %50 daha fazla ekran alanına sahiptir

Kasa yüksekliği nesiller boyunca kademeli olarak artarken, Apple Watch, ekranın etrafındaki daha ince çerçeveler sayesinde önemli ölçüde daha büyük saat yükseklikleri olmadan daha büyük ekranlar elde ediyor.

Apple Watch Series 7 bu yılın sonlarında piyasaya çıktığında daha kapsamlı boyut karşılaştırmaları bekleyin.

Apple Watch'ta daha hızlı şarj nasıl çalışır?

Apple Watch Series 7, önceki modellerden daha hızlı bir şarj deneyimi sağlayabilen bir "güncellenmiş şarj mimarisi" sunuyor, ancak doğru kuruluma ihtiyacınız var.

Apple, bu numaraların kilidini açmak için hem Series 7 donanımının hem de 1 metrelik "hızlı şarj USB-C kablosunun" gerekli olduğunu vurgular:

 • Series 6'dan %33 daha hızlı şarj
 • 8 saatlik uyku takibi için 8 dakikalık şarj
 • %0'dan %80'e gitmek için 45 dakika

Apple Watch Series 6'nın geçen yıl da önceki modellere göre %20 daha hızlı şarj deneyimi sağladığını unutmayın . Bu, Seri 7'nin Seri 5 ve önceki modellerden bile daha hızlı şarj olabileceği anlamına gelir.

Ayrıca Apple'ın Series 7'de daha hızlı şarjın kilidinin yalnızca yeni Apple Watch ile birlikte gelen "hızlı şarj USB-C kablosu" kullanıldığında açıldığını vurguladığını da belirtmek önemlidir.

Anladığımız kadarıyla Series 7, Apple'ın MagSafe Duo şarj cihazı veya diğer çoklu şarj yuvaları ile güçlendirildiğinde bu daha hızlı şarj sürelerini görmeyecek . Firma numaralarını sunmak için Seri 7 mevcut olduğunda gerçek test yapılması gerekecektir.

Apple ayrıca Apple Watch SE'nin kutusundaki kabloyu USB-A'dan USB-C'ye değiştiriyor, ancak yalnızca Seri 7, daha hızlı şarj hızları elde etmek için gereken dahili değişikliklere sahip.

Apple, Apple Watch için halihazırda 0,3 metrelik bir USB-C şarj cihazı satıyor (bu daha hızlı şarj olabilir veya olmayabilir). Yeni donanım gönderildiğinde daha hızlı şarj hızlarıyla uyumluluğu ayrıntılı olarak test edeceğiz.

Apple Watch Series 7'yi ne zaman satın alabilirsiniz?

Apple Watch Series 7, 14 Eylül 2021'de duyuruldu, ancak yeni donanım henüz sipariş edilemedi. Apple henüz ön siparişler veya teslimatlar için kesin bir tarih sözü vermedi.

Apple, Apple Watch Series 7'nin çıkış tarihi olarak "bu sonbaharda sonra" veriyor.

Apple, Seri 7'nin önümüzdeki ay piyasaya sürüleceğini söylemekten kaçındı, ancak bu, Ekim sürümünün hedef olabileceğini ancak garanti edilmediğini gösteriyor. Sonbahar teknik olarak Kasım ve Aralık ayının büyük bir bölümünü kapsıyor, ancak tatil alışveriş sezonunun büyük kısmını kaçırmak Apple Watch için ideal değil.

Bir Ekim sürümü üzerinde parmaklar geçti, ancak en erken Kasım ayındaki sevkiyatlar söz konusu değil.