Apple, WWDC 2020 öncesinde App Store Connect portalını mobil web sitesiyle yeniden tasarladı

Dünün macOS sürümüne sahip Apple Developer uygulamasında yeni bir güncellemenin yayınlanmasının ardından Apple bugün, WWDC 2020'den sadece birkaç gün önce App Store Connect portalını modern bir tasarımla yeniledi.

Apple, WWDC 2020 öncesinde App Store Connect portalını mobil web sitesiyle yeniden tasarladı

App Store Connect, geliştiricilerin iOS, macOS, watchOS ve tvOS uygulamalarını yönetebilecekleri yerdir. Buradan App Store'a yeni uygulamalar gönderebilir, ekran görüntüleri yükleyebilir, uygulama açıklamasını değiştirebilir, kullanıcıların yorumlarını okuyabilir ve daha pek çok şey yapabilirler.

Bugün, Apple, App Store Connect arayüzünü yepyeni bir görünümle sessizce yeniden tasarladı. Portal, renkli bir gradyan arka planı ve daha ince yazı tipleri ile eski iCloud web sitesine oldukça benziyordu. Apple bir süre önce renkli arka plandan kurtuldu ve şimdi App Store Connect'in diğer kısımları kalın metin ve daha az renkle Apple'ın en son yönergelerini izliyor.

Daha da dikkat çekici olan, App Store Connect web sitesinin nihayet mobil cihazlar için hazır olmasıdır. Web sitesi iPhone'da neredeyse kullanılamazdı ve iPad ile de bazı sorunları vardı. Apple, iOS için bir App Store Connect uygulaması sunuyor, ancak web sitesinde mevcut tüm seçeneklere sahip olmadığından, bugünkü güncelleme geliştiriciler için harika.

Apple'ın 22 Haziran Pazartesi günü yapılacak olan WWDC 2020'den önce geliştirici deneyimini geliştirmek için çalıştığını görmek ilginç.