Apple yakında AirPods Pro'nun Lite versiyonunu başlatabilir

Apple AirPods Pro'nun lite varyantının daha uygun fiyatlı ve hafif tonlanmış olması bekleniyor.

Apple yakında AirPods Pro'nun Lite versiyonunu başlatabilir

Apple’ın Apple AirPods Pro olarak adlandırılan gerçek kablosuz kulaklıkları, şimdiye kadar müşterilerden oldukça iyi bir yanıt aldı. Başarı nedeniyle, şirket Apple AirPods Pro'nun hafif bir varyantını başlatmak için çalışıyor gibi görünüyor. Digitimes'in yeni bir raporuna inanılması gerekiyorsa, Apple yakında orijinal AirPods Pro'nun tonlanmış bir varyantı olan Apple AirPods Pro Lite'ı başlatabilir. Bu aynı zamanda iddia edilen Apple AirPods Pro Lite'ın (pro gadget'ın Lite varyantının arkasındaki fikir garip geliyor, bu muhtemelen böyle) Pro varyantına kıyasla önemli ölçüde daha düşük bir fiyat etiketi ile gelebileceği anlamına geliyor. Apple AirPods Pro referans için 249 $ fiyatla satışa sunuluyor.

Rapora göre, Tayvan merkezli Universal Scientific Industrial (USI) Apple AirPods Pro Lite'ın ana tedarikçisi olacak. Şirketin bir paket içinde sistem (SiP) yonga setini yaklaşmakta olan AirPod'larla entegre ettiği söyleniyor. Kaynağın, yaklaşan Apple TWS'nin adının Apple AirPods Pro Lite olacağını açıkça belirtmediğini ve bu şu an için sadece bir varsayım olduğunu unutmayın.

Lansman tarihi söz konusu olduğunda, Apple AirPods Pro'nun Lite varyantının yıl ortasında bir ara geldiğini söylentiler. Bununla birlikte, kaynak, fırlatma planlarının Coronavirus salgını nedeniyle değişebileceğinden bahsediyor. Şimdilik, Apple’ın AirPods Pro Lite'ı çevreleyen ayrıntılar oldukça az, ancak önümüzdeki günlerde aynı konuda daha fazla bilgi alacağımızdan eminiz. Lansman süresi ne olursa olsun, Apple gerçekten de AirPods Pro'nun Lite versiyonunu başlatırsa, iyi satışlar bekleyebiliriz. Apple AirPods, piyasadaki diğer TWS tomurcuklarına kıyasla 2019 yılında en yüksek gönderilere sahip oldu. Sayılara daha fazla inananlar için AirPods, Apple'ın küresel TWS kulaklık satışlarından elde edilen gelirin yüzde 71'inden fazlasını toplamasına yardımcı oldu.