Apple'dan Tamamen Cam Ekranlı iPhone

Yeni Apple araştırması, tüm aygıtın dokunmaya duyarlı olduğu herhangi bir yüzeydeki bilgileri, simgeleri ve görüntüleri görüntüleyebilen tamamen camlı bir iPhone'u açıklıyor.

Apple'dan Tamamen Cam Ekranlı iPhone

Akıllı telefon sahnesinin doygun olduğunu düşündüğümüz gibi, Samsung ve Motorola gibi şirketler katlanabilir ekranlı cihazlar sunmaya başladı. Samsung yakın zamanda Galaxy Z Flip'i piyasaya sürerken Motorola Moto Razr'ı piyasaya sürdü. Apple’ın en son patenti alışılmadık bir özelliktir ve her tarafında cam ve ekran bulunan bir iPhone'u detaylandırıyor.

Geleneksel olarak, bu tür cihazlarda cam, cihazın önündeki bir dokunmatik ekran üzerinde şeffaf bir pencere sağlamak için kullanılmıştır. Bununla birlikte, burada, muhafazanın birden çok tarafını tanımlamak için cam kullanan muhafazalara sahip elektronik cihazlar açıklanmaktadır. Örneğin, dikdörtgen prizmanın genel biçimini alan bir mahfaza, bir cam ön kısım, bir cam arka kısım ve bir veya daha fazla cam kenar içerebilir. Bazı durumlarda, büyük ölçüde mahfazanın tamamı (ör. Mahfazanın tüm dış yüzeyleri), mahfazanın ön, arka ve tüm yanları dahil olmak üzere camdan yapılır. Bu gibi durumlarda, mahfaza görsel ve dokunsal olarak kesintisiz görünebilir, böylece tüm mahfaza tek bir cam parçasından oluşmuş gibi görünebilir (birbirine bağlı birden fazla ayrı parçadan oluşabilse de)

Patent alıntısı, cihazın muhafazanın her tarafında cam kullanabileceğini söylüyor. Başka bir deyişle, gelecekteki iPhone, cihazın önünde, arkasında ve hatta camıyla birlikte gelebilir. Görünüşe göre, cam mahfaza, cihaz tek bir parçadan yapılmış gibi görünecek şekilde düzenlenecektir.

Apple, her taraftaki camın kullanıcıları karıştırabileceğini anlıyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için patentte “cam mahfazanın ön, arka ve yan yüzeyleri arasında fiziksel ayrımlar olacaktır. Her yüzey farklı özellikler sunacak şekilde tasarlanacaktır, örneğin, öne bakan yüzey ana görüntüleme bölgesini tanımlayabilir. Ayrıca, yana bakan dokunmatik ekran, ses rocker, güç düğmesi, sessiz mod için anahtar ve belki de özelliklerle özel olarak eşleştirilebilen birkaç düğme gibi dokunmatik ekranla etkinleştirilen özellikler sunacaktır.

Patent kesinlikle fütüristik ve bir bilim kurgu filminden bir şey gibi görünüyor! Ancak, Apple'ın tamamen camlı bir iPhone bulması birkaç yıl alabilir. Bu noktada, Apple'ın dayanıklılık sorunlarıyla nasıl başa çıkacağı da belli değil. Her taraftaki cam iPhone'u kırılgan hale getirecek ve bir kasayı kullanmanın kapsamı yok.