Apple’ın 13 İnç MacBook Pro Modeli, 10. Nesil Intel Ice Lake İşlemcilerini Kullanabilir

Apple, 16 inç MacBook Pro'yu daha iyi klavye tuşları ve 9.Nesil Intel işlemcilerle piyasaya sürdü, ancak 13 inç MacBook Pro hala 8.Nesil CPU'larla sıkıştı. Şimdi, bu yılki 13 inç MacBook Pro'nun Intel’in en yeni nesil işlemcileriyle yükseltilebileceği bildiriliyor.

Apple’ın 13 İnç MacBook Pro Modeli, 10. Nesil Intel Ice Lake İşlemcilerini Kullanabilir

16 inç MacBook Pro'nun büyük yükseltmelerle piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, sadık Mac kullanıcıları 13 inç MacBook Pro'nun aynı sevgiyi ne zaman alacağını soruyorlardı. Son zamanlarda sızdırılan yeni bir karşılaştırmaya göre, Apple, önümüzdeki 13 inç MacBook Profesyonelleri Intel'in 10. nesil Ice Lake CPU'larıyla test ediyor olabilir.

2020 13 inç MacBook Pro, Intel Core i7-1068NG7 dört çekirdekli CPU'yu varyasyonlarından en az birinde kullanabilir. İşlemcinin temel saat hızı 2.3GHz, Turbo Boost modunda 4.1GHz'e ulaşıyor ve çoklu okuma özelliğini destekliyor. CPU'nun TDP'si 28 watt'ta sabitlenmiştir. Dizüstü bilgisayarda 32 GB'a kadar RAM ve 2 TB'a kadar PCIe NVMe SSD de bulunabilir.

Yeni model, CPU iş yüklerinde% 12'ye kadar daha yüksek performansa ve GPU iş yüklerinde% 29'a kadar daha yüksek performansa sahip olabilir. Bu bilgilerin doğru olduğu ortaya çıkarsa, önümüzdeki 13 inç MacBook Pro, Intel’in 10. nesil Core serisi işlemcilerini kullanan ilk Mac olacak. 16 inç MacBook Pro'nun da 10.Nesil Intel işlemcilere yükseltilmesini bekleyebiliriz.

Dizüstü bilgisayarın mevcut nesil modeli 2019'un ortalarında piyasaya sürüldü ve bir sonraki model bu yılın ilk yarısında resmi olarak tanıtılabilir. Cupertino tabanlı firmanın duyurusunu iPhone 9'un lansmanı ile birlikte toplama olasılığı var. Apple, WWDC 2020 sırasında AirTags ve üst düzey kulaklıklar gibi diğer ürünlerle birlikte duyurdu.