Apple'ın 65W USB-C GaN Şarj Cihazında Çalıştığı Bildirildi

Apple'ın bu yıl içinde 65W GaN şarj cihazını piyasaya süreceği bildiriliyor. Diğer bazı teknoloji şirketleri de bu yıl GaN şarj cihazlarını piyasaya sürmek için çalışıyor.

Apple'ın 65W USB-C GaN Şarj Cihazında Çalıştığı Bildirildi

Şarj cihazı bir USB-C portuna sahip olacak ve 65W'a kadar hızlı şarj edebilecek. Xiaomi, Huawei, OPPO ve diğerleri de benzer bir şarj cihazı üzerinde çalışıyor.

GaN veya Galyum Nitrür şarj cihazları daha küçüktür ve geleneksel silikon bazlı şarj cihazlarından daha yüksek verimlilik sunar. Şimdiye kadar, üçüncü taraf aksesuar üreticilerinin GaN şarj cihazlarını gördük ve silikon muadillerinden önemli ölçüde daha küçükler. Choetech'in bu 61W şarj cihazı, normal 60W MacBook Pro şarj cihazından% 50'ye kadar daha küçük ve daha verimli. Bu RAVPower şarj cihazı ayrıca GaN'den yapılmıştır ve 61W çıkış sunar ve USB-PD 3.0'ı destekler. Xiaomi ayrıca yakın zamanda USB-C Güç Dağıtımı desteğine sahip 65W GaN şarj cihazı çıkardı.

Apple, bu 65W GaN şarj cihazını bu yılın 13 inç MacBook Pro yenilemesi ile piyasaya çıkarabilir. Şirket şu anda 61W USB-C şarj cihazını makineyle birlikte veriyor. Daha küçük bir şarj cihazı tüketicilerin taşınmasını kolaylaştıracak ve son kullanıcılar tarafından her zaman takdir edilecektir.

GaN şarj cihazları kesinlikle gelecek ve Apple'ın normal iPhone şarj cihazını bile Gallium Nitride teknolojisine taşıması sadece zaman meselesi.