Apple’ın en çok satan ürünü: Apple AirPods

Apple’ın çıkaracağı her yeni cihaz kullanıcılar tarafından heyecanla bekleniyor. Peki Apple‘ın en çok satan ürünü hangisi? Bu sorunun cevabı ilginç bir şekilde AirPods oldu. iPhone’dan bile daha çok satılan AirPods için gelecek yıl tahminleri çok daha yüksek.

Apple’ın en çok satan ürünü: Apple AirPods

Apple’ın en çok satan ürünü: Apple AirPods

Kablosuz kulaklık pazarını domine eden Apple’ın AirPods’ları kendi çapında yeni bir rekor kırdı. Geçen yıl 6 milyar dolarlık bir gelir elde eden AirPods, bu sene de aynı ivmeyle devam ederse 15 milyar dolarlık satış hedefine ulaşabilir.

Şirketin bu yıl toplam 85 milyon adet AirPods satması bekleniyor. Geçen yıl 60 milyon adet AirPods satan Apple, bu ürünü ile iPhone satışlarını geçmeyi başardı. Teknoloji devi için önemli bir yatırım aracı haline dönüşen AirPods, en son çıkan modeli ile de pazarı altüst etmişti. İşler bu şekilde ilerliyor olsa da fiyatların çok yüksek olması, Apple’ı olumsuz bir şekilde etkiliyor.

AppleiPhone satışlarının yanı sıra kulaklık satışlarından da oldukça yüksek gelirler elde ediyor. Analistlere göre bu yükseliş trendinin aşağı yönde seyredeceği günler gelecek olsa da Apple hem liderliği göğüslemeye devam ediyor hem de satış rakamlarıyla kendi rekorunu kırıyor.

Apple’ın AirPods modelleri için yapılan birçok yorum da bulunuyor. Birçok yeniliğin bu kulaklıklarda yer almadığı söyleniyor. Samsung’un Galaxy Buds ile Apple’a yetiştiği görülüyor.

Samsung Galaxy Buds kulaklıkları daha uygun fiyatlı olmasıyla ve daha uzun bir pil ömrü sunmasıyla AirPods modelinden daha farklı bir izlenime sahip. Yani Apple her ne kadar bu pazarı domine etse de yine de önemli rakipleri hemen ardında yer alıyor diyebiliriz.