Apple'ın yeni iPhone'lar için kendi 5G antenlerini üretmeye başladığı bildiriliyor

Apple her zaman kendisi için başka sağlayıcılara ve üreticilere dış kaynak kullanmanın gerekliliğini yapmak için bir özlem vardı, bu yeni bir şey değil.

Apple'ın yeni iPhone'lar için kendi 5G antenlerini üretmeye başladığı bildiriliyor

Apple'ın ilk 5G iPhone'larının bu sonbaharında beklenen sürümden önce (bunun mutlaka olması garanti edilmese de), raporlar Apple'ın akıllı telefon pazarında neredeyse küçük bir oyuncu olan Qualcomm'a olan güvenini azaltmaya çalıştığını gösteriyor.

Özellikle, Apple, Qualcomm'un zarif adıyla QTM525'in en yeni anteninin boyutundan etkilenmiyor. Bu mmWave 5G erişimli anten, Apple'ın giderek ince telefonları için biraz fazla büyük görünüyor.

Bu nedenle, Apple'ın 5W daha hızlı bir bant olan mmWave 5G ağına erişmek için kendi antenini ürettiği iddia ediliyor. Bu, Apple'ın bir seçenekle karşı karşıya olabileceğini düşündürüyor olabilir - 2020 iPhone'larını kendi görüntüsünde yapmalı ve antenleri kendisi yapmalı veya Qualcomm'un antenlerine yapışmalı ve sonuç olarak biraz daha kalın bir telefonu kabul etmelidir. Burada muhtemelen boyuttaki kesirli farklılıklardan bahsettiğimizi belirtmek gerekir.

Bu konularda kristal bir topa bakacak olanlar değiliz, ancak Apple'ın Qualcomm'un antenini kullanmaya devam edeceğini düşünmemiz gerekiyor. Bu mırıltı, Qualcomm'u teknolojisini daha çabuk küçültmeye teşvik etmek ve dev üreticiye, Apple'ın ihtiyaç duyması durumunda gemiyi tamamen atlayabildiğini hatırlatmak için bir taktik olabilir.

Sonuçta, iki işletmenin 2019'da yerleştiği patentlerle ilgili uzun dava, Apple'ın gelişimini daha da ileriye götürmek için tamamen kirli oynayabildiğini gösteriyor.

Bu dava (ve çözümü) şimdilik huzursuz yatak arkadaşı olmalarının kanıtıdır. Apple'ın kendi teknolojisini kurmaya çalışabileceği ve bağlarını koparabileceği sürpriz değil.