Bloomberg: iPhone SE 2, koronavirüsü üretim gecikmelerine ve yeni iPad Pro'ya rağmen Mart ayında çıkacak

Dün gece Apple, yatırımcıları üç aylık gelir rehberliğini kaçıracakları konusunda uyardı ve sadece iki yıl içinde ikinci gelir uyarısı yaptı. Apple, Çin dışındaki işlerin güçlü olduğunu, ancak üretim darboğazlarının dünya çapında arzı etkileyeceğini ve Çin'in yerel talebinin de düşeceğini söyledi.

Bloomberg: iPhone SE 2, koronavirüsü üretim gecikmelerine ve yeni iPad Pro'ya rağmen Mart ayında çıkacak

Bloomberg, Apple'ın fabrikalarda koronavirüsü aksamalarına rağmen içinde bir iPhone 8'e A13 yongasıyla benzeyecek daha düşük maliyetli 'iPhone SE 2' hazırladığını söylüyor. Yayın, cihazın Mart ayında piyasaya sürülmeye devam ettiğine inanıyor.
Bloomberg, Apple'ın yeni bir kamera sistemi içeren yeni bir iPad Pro revizyonu hazırladığını söyledi. Diğer raporlar, iPad Pro hattının yeni bir işlemci hızlandırması ve iPhone 11 Pro ile üçlü kamera sistemi ekleneceğini gösteriyor. Bloomberg, yeni iPad Pro'nun 2020'nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlandığını söylüyor. Bloomberg, virüsün bu programa “henüz gecikmeler getirebileceğini” söylüyor.

Geçen hafta ayrı bir Digitimes raporu, iPhone fabrikalarının yavaş bir şekilde yeniden başlatılmasının iPhone 12'yi çok fazla etkilemeyeceğini, ancak amiral gemisi iPhone serisi sonbaharda başladığında belki de bazı modellerin sınırlı tedarikinde olabileceğini söyledi. Apple bir süre Çin'e mühendis göndermeyi durdurduğundan, iPhone 12 için prototip doğrulamasının ilerlemesi normalde olduğu durumun gerisindedir.

Muhtemelen, söylentiler yeni iPad Pro hattı gibi diğer ürünlere benzer geri dönüşler oldu. Ming-Chi Kuo daha önce Apple'ın bu yıl üç yeni ürün piyasaya sürmeyi planladığını söyledi: yeni bir kablosuz şarj matı, Çini takip cihazlarına benzer AirTag ultra geniş bant izleyiciler ve ileri teknoloji kulaklıklar.