Broadcom, Apple'a kablosuz bileşenler sağlamak için iki yıllık anlaşma imzaladı

Uzun zamandır Apple ortağı Broadcom Perşembe günü yaptığı açıklamada, Apple'a kablosuz bileşenler tedarik etmek için çok yıllı iki anlaşma üzerinde anlaşma sağladığını belirterek, yonga üreticisinin erişimini teknoloji devinin tedarik zincirine genişletti.

Broadcom, Apple'a kablosuz bileşenler sağlamak için iki yıllık anlaşma imzaladı

"2020 SOWs" olarak anılan anlaşmalar, Apple ile var olan sözleşmelerin üstünde yer alıyor ve Reuters'ın toplam 15 milyar dolar değerinde olabileceğini bildirdi.

İkiz anlaşmalar hangi bileşenleri kapsamaktadır ve ne kadar süreyle bilinmemektedir.

Broadcom şu anda Apple'a iPhone gibi büyük ürünlerin üretiminde kullanılan radyo frekanslı ön uç bileşenleri sağlıyor. Örneğin, geçen Haziran ayında şirket, Apple ile RF parça sözleşmesini iki yıl uzatmak için bir anlaşma imzaladı.

Yonga üreticisi, iPhone 3G gibi amiral gemisi ürünlerin hücresel ve Wi-Fi ağlarına bağlanmasına yardımcı olan bileşenler sağlayan on yıldan uzun süredir önemli bir Apple tedarikçisi oldu. RF parçalarına ek olarak, şirket dokunmatik ekran kontrolörleri ve kablosuz şarj modülleri tedarik ediyor.

Broadcom'un Apple ile genişlemiş ilişkisinin haberi, bir ay sonra şirketin RF birimi satmak istediğini iddia etti. Broadcom'un kablosuz çip kolundaki bir çark olan RF ünitesi, şirketin ilk günlerinden, Avago Technologies bayrağı altında yarı iletken geliştirme ve satışlara yoğunlaştığı bir aktarımdır.

Daha önce Hewlett-Packard'ın bir bölümü olan Avago - o zaman Agilent Technologies - ayrıldı ve 2015 yılında Broadcom da dahil olmak üzere çeşitli disiplinleri kapsayan bir dizi teknoloji satın alma portföyünü 37 milyar dolara kurmaya başladı. Ortaya çıkan şirket, Trump yönetimi tarafından ulusal güvenlik endişeleri konusunda nihayetinde engellenen bir hamle olan Qualcomm'un düşmanca ele geçirilmesi ile piyasa ayak izini genişletmeye çalıştı.