Çin'de 5 Apple Mağazası Yarın Belirli Saatlerde Açılacak

Beş Çin Apple Mağazası, Coronavirüsü salgını nedeniyle uzun bir kapanıştan sonra yarın 14 Şubat'ta yeniden açılacak.

Çin'de 5 Apple Mağazası Yarın Belirli Saatlerde Açılacak

Beş Pekin mağazasının tüm web siteleri, bugün kapalı kaldıklarını ancak yarın, başlangıçta sınırlı saatlerle yeniden açılacağını gösteriyor ...

Apple Mall China, Chaoyang Joy City, Sanlitun, Wangfujing ve Xidan Joy City için mağaza web sayfalarının tümü, mağazaların 11: 00-18: 00 saatleri arasında açık olacağını gösteriyor.

Şu anda, ülkedeki diğer Apple Store'ların ne zaman tekrar açılabileceğine dair bir gösterge yok.

Çin'deki Apple Store'ların başlangıçta Çin hükümetinin işletmelerin faaliyetlerini sürdürmesi için belirlediği hedef tarih olan 10 Şubat'ta yeniden açılması planlandı. Perakende ve insanlar müdürü Deidre O’Brien'den bir not, bunun olmayacağını ilk kez gösterdi.

Daha sonraki bir rapor, mağazaların bugün yeniden açılmaya başlayacağını ve mağazanın çoğunluğunun Cumartesi günü yeniden açılmasını önerdi. Bu her iki durumda da doğru görünmüyor, ancak mağazaların ilk yeniden açılışta sınırlı saatlere sahip olacağı doğruydu.

Coronavirüsü başlangıçta düşünülenden daha tehlikeli, beklenenden daha hızlı ve daha yüksek ölüm oranıyla yayıldı. Çin'de işletmelerin yeniden açılması için daha temkinli bir yaklaşım gerekiyor.

Apple CEO'su Tim Cook, şirketin cari dönem için normalden daha geniş rehberlik sunan şirket operasyonları üzerindeki etkisiyle ilgili belirsizliği kabul etti. Apple’ın birincil iPhone montajcısı Foxconn'un operasyonları virüs tarafından önemli ölçüde azaltıldı ve işlerin normale yaklaşan herhangi bir şeye ne zaman geri dönebileceğini söyleyemiyor.

Apple'ın Çin'e mühendis ziyaretlerini iptal etmesi nedeniyle iPhone 12'deki çalışmaların durduğu söyleniyor.

Apple analisti Ming Chi-Kuo başlangıçta iPhone üretiminin mevcut çeyrekte% 10 düşebileceğini ve sonraki çeyreğe ilişkin görünümün belirsiz olduğunu, ancak kötüleşen durumun etkinin daha büyük olabileceği anlamına geldiğini öne sürdü.