Coronavirus Salgınını İzlemek için iPhone Uygulamaları

Coronavirus, Çin’de ve Asya’nın diğer bölgelerinde orman yangını gibi yayılıyor. Çin’deki Wuhan şehrinden kaynaklanan hastalık, sadece Çin’de beş yüzden fazla kişinin yaşamını kaybettiğini iddia ediyor. Aynı zamanda, tüm dünyada her geçen gün yeni Coronavirus vakaları ortaya çıkıyor.

Coronavirus Salgınını İzlemek için iPhone Uygulamaları

Her ülke, bölgelerinde yeni bir enfekte hasta vakası varsa, bunu bildirmek zorundadır. Aksi takdirde, genel Coronavirüs salgın alanlarını ve nedensellik verilerini izlemek zor olabilir. Kalabalık etkinlikler, sık sık dünyayı dolaşanlar için çok önemlidir. WeChat ve QuantUrban gibi Çinli teknoloji devleri, kullanıcıların Coronavirus’dan etkilenen alanları izlemelerine yardımcı olmak için yerel çözümler geliştirdi. Peki ya dünyanın geri kalanı?

Dünyadaki Coronavirus yayılımını izlemenize yardımcı olabilecek bir iOS uygulamaları listesi hazırladık. Masaüstü kullanıcıları için bir web aracı da sunacağız. Hadi bir göz atalım.

Coronavirus Salgınını İzlemek için iPhone Uygulamaları

1. MeMeTeo

MeMeTeo steroidler üzerine bir iOS hava tahmini uygulaması. Uygulama, tonlarca işlevsellik ile kaygan bir tasarıma sahiptir. En son trendlere ayak uyduran şirket, ana sayfada bir Coronavirus canlı haritası sunmaya başladı.

Ana ekranda yukarı kaydırın ve Coronavirus canlı harita seçeneğini tıklayın. Harita, Coronavirus’u gerçek zamanlı olarak izler ve birden çok kaynaktan onaylanmış vaka verilerini toplar.

Diğer işlevler arasında haftalık / aylık tahmin, tahmin haritası, basınç ölçümü, UV Endeksi ve daha fazlası bulunur. Sıcaklık, rüzgar ve basınç parametrelerini Ayarlar menüsünden değiştirebilirsiniz. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir, ancak kullanıcı arayüzünde reklamlar yayınlamaktadır.

AppStore Bağlantısı

2. Coronavirus Pro

Adından da anlaşılacağı gibi, Coronavirus Pro uygulaması bir uydu haritası üzerinden canlı veri sağlamaya yöneliktir. Uygulamayı açtıktan sonra, Coronavirus ölümleri, onaylanmış vakalar ve toparlanan hastalar gibi istatistikleri gösterir.

Onaylanan vakaları gösteren kırmızı noktaların üzerine bakmak için harita üzerinde hareket edebilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için, şehirlere göre tüm istatistikleri görmek üzere alttaki dünya simgesini tıklayın. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, listede Çin şehirleri hakim.

Coronavirus Pro reklamsız olarak kullanılabilir.

AppStore Bağlantısı

Bu uygulama artık App Store’da mevcut görünmüyor. Apple’ın kaldırıp kaldırmadıkları belli değil.

3. nCOV tracker

NCOV tracker uygulamasından daha basit bir uygulama olamaz. Ana ekran dünya çapında ölüm sayısını ve onaylanmış Coronavirus vakalarını gösterir.

Bölgeye göre verileri görmek için ülke menüsüne gidin. Haritalarda canlı verileri görmek için harita menüsünü tıklayın. Gelecekteki güncellemelerde bir çeşit haber entegrasyonu görüleceği söyleniyor.

Uygulamanın kullanımı ücretsizdir, ancak kullanıcı reklamlardan rahatsız olabilir.

AppStore Bağlantısı

Bu uygulama artık App Store’da mevcut görünmüyor. Apple’ın kaldırıp kaldırmadıkları belli değil.

Coronavirus Outbreak ile PC’nizden takip edin

Bu bağlantıdan web sayfasını ziyaret ettiğinizde, düzgün bir şekilde düzenlenmiş ayrıntılı bir istatistik göreceksiniz. Orta kısım kırmızı noktalarla harita entegrasyonunu gösterir.

Sol taraf ülkelerin onaylanmış vakalarını gösterir. Sağ çubuk bölgeye göre toplam ölümleri ve toparlanan sayıları göstermektedir. Araç, büyük ekranda iyi görünen karanlık bir tema taşır.

Güvende Olun ve Etkilenen Alanlardan Kaçının

Yukarıdaki araçları kullanarak, Coronavirus çevresindeki tüm haberleri ve bilgileri takip edebilirsiniz. Bilinmeyen bir yeri ziyaret etmeden önce, içinizin rahat etmesi için haritaya bir göz atın.

 

Kaynak: http://www.iphonehacks.com/2020/02/best-iphone-apps-track-coronavirus-outbreak.html