En son Apple Pencil Detayları Touch ID, Force Touch ve Daha Fazla Özellik

Apple'a ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından bir dizi patent verildi. Patent listesi, Touch ID, basınç sensörleri ve kalem gövdesindeki dokunsal geribildirim sensörü gibi yeni Apple Pencil özelliklerini içeriyor.

En son Apple Pencil Detayları Touch ID, Force Touch ve Daha Fazla Özellik

Patent, Apple Pencil'ın biyometrik okuyucular, yönlendirme dedektörleri, jiroskoplar, ivmeölçerler, ekran, sensör, anahtar ve düğmeler gibi daha farklı bileşenleri içeren olasılığı hakkında konuşuyor. Ayrıca Apple, Apple Pencil'ın uç ucunun yüzeyle ne zaman temas ettiğini tespit etmek için bir veya daha fazla sensör kullanacağından bahsediyor. Sensörlerin listesi kapasitif sensörleri, basınç sensörlerini, fotodiyotları ve piezoelektrik sensörleri içeriyor.

Apple patenti, biri kılavuz tüpün perspektif görüntüsünü gösteren diğeri de ön kesit görüntüsünü gösteren iki çizim yardımıyla açıkladı. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, piezoelektrik cihaz deforme olmuş bir durumda gösterilir ve bu da dokunma aktivasyonunu zorlar. Patent ilk olarak 2017 yılının 3. çeyreğinde sunuldu ve ABD Patent ve Marka Ofisi bugün yayınladı.


Tüm söylenen ve yapılan patent, Apple Pencil söz konusu olduğunda yeni bir bakış açısı sunuyor. Biyometrik sensör, kullanıcıların Apple Pencil yardımıyla iPad'lerinin kilidini açmasına yardımcı olacak ve özellik, kalemi kilitlemek / kilidini açmak için de kullanılabilir. Apple Pencil'a basınca duyarlı dokunma, kullanıcılar kullanıcı arabirimindeki birden çok özelliğe erişmek istediğinde kullanışlı olacaktır. Örneğin, uzun bir basış geri alma düğmesi olarak programlanabilir.

Apple, kalemi gerçek kaleme benzer hale getirmek için çok çalışıyor. Bunun, sanatçılar ve grafik tasarımcıları gibi profesyonellerin işlerini göreli olarak yapmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Apple Pencil'ı bir iPad ile kullanıyor musunuz? Apple Pencil'ın gelecekteki yinelemelerinde hangi özellikleri isteyeceğinizi bize bildirin.