Etkileşimli pencere öğeleri, Kilit Ekranı özelleştirmesi ve daha fazlasıyla iPadOS 17 duyuruldu

Pazartesi günü Apple, iPad işletim sisteminin bir sonraki büyük güncellemesi olan iPadOS 17'yi resmen duyurdu. Yeni sürüm, Stage Manager'da önemli iyileştirmelerin yanı sıra Kilit Ekranı özelleştirmesi ve etkileşimli Ana Ekran widget'ları getiriyor.

Etkileşimli pencere öğeleri, Kilit Ekranı özelleştirmesi ve daha fazlasıyla iPadOS 17 duyuruldu

İşte iPadOS 17'deki yenilikler
Geçen yıl iPadOS 16 ile birlikte sunulan bir özellik olan Stage Manager, iPad kullanıcılarının aynı anda birden fazla uygulama penceresi açmasına olanak tanıyor. Ayrıca iPad'in tıpkı bir bilgisayar gibi harici bir monitörle çalışmasını sağlar. Apple, iPadOS 17 ile Stage Manager'ın yeteneklerini daha da ileriye taşıyor.

iOS 16 ile iPhone'a eklenen Kilit Ekranı özelleştirmeleri artık iPadOS 17 ile iPad'de kullanılabilir. Kullanıcılar artık farklı duvar kağıtları, widget'lar ve yazı tipi stilleriyle birden fazla kilit ekranı oluşturabilir.

Sağlık uygulaması yıllarca yalnızca iPhone'da mevcuttu. iPadOS 17 ile iPad kullanıcıları telefonlarına ihtiyaç duymadan sağlık verilerini kontrol edebilecekler. Uygulama, iPad'in daha büyük ekranından yararlanacak şekilde yeniden tasarlandı ve iPhone'da depolanan tüm sağlık verilerini iCloud aracılığıyla alıyor.

iOS 17'de eklenen yeni Journal uygulaması ve Find My güncellemeleri gibi bazı yeni özellikler de iPadOS 17'nin parçasıdır.

iPadOS 17'nin ilk beta sürümü bugün geliştiricilere sunulacak. Apple, bu yaz bir genel beta sürümünün mevcut olacağını söylerken, resmi sürümün bu sonbaharda çıkması bekleniyor. Güncelleme hakkında daha fazla ayrıntı Apple Developer web sitesinde bulunabilir.