Facebook, tam sayfa gazete reklamlarında iOS 14 reklam gizlilik programı üzerinden Apple'a saldırıyor

Facebook, iOS 14'te Apple'ın yaklaşan veri toplama kısıtlamaları ile kelime savaşını tırmandırıyor ve gazetelerde bir dizi reklamla nasıl netleştiğini gösteriyor.

Facebook, tam sayfa gazete reklamlarında iOS 14 reklam gizlilik programı üzerinden Apple'a saldırıyor

"Her yerde küçük işletmeler için Apple'ın yanındayız" başlığını taşıyan reklamlar, Apple'ın reklam izleme korumasına odaklanıyor. Özellikle, Apple'ın yaptığı değişikliklerin müşterilere özel reklamların sunulmasını nasıl engelleyeceği ile ilgili sorunlar var.

Bloomberg , Facebook'tan alıntı yaparak, "Kişiselleştirilmiş reklamların nasıl kullanılabileceğini sınırlamak bizim gibi daha büyük şirketleri etkilerken, bu değişiklikler küçük işletmeler için yıkıcı olacak" dedi .

Genel olarak, reklam izleme, bir reklamverenin, çevrimiçi olarak belirli bir yerden bir ürün satın alan birinin oraya, örneğin bir oyundaki bir reklam tarafından yönlendirildiğini bilmesini sağlayan teknolojidir. Apple, müşteri kimliğini kolaylaştırmak ve kişisel verilerin yayılmasını önlemek için, şirketlerin bir kullanıcının kişisel verilerini elde etmeden veya bir satın alma işlemini tanımlanabilir bir ürüne sabitlemeden reklamların etkinliğini izlemesine olanak tanıyan, Reklamverenler için Tanımlayıcı (IDFA) adı verilen rastgele bir cihaz tanımlayıcı etiketi uygulamaktadır. toplu toplama için kullanıcı.

Facebook, Apple'ın IDFA sistemini kullanmayı reddediyor. IDFA sisteminin piyasaya sürülmesinden önce kullanıcı verileri için topladıkları temel alınarak , karar büyük olasılıkla onu kullanmak ve Apple'ın kullanım şartlarına uymak, Facebook'un şu anda yaptığı gibi kullanıcıları hakkında çok fazla veri toplamasını engelleyeceği için verildi .

Facebook'un Finans Direktörü Dave Wehner Temmuz ayında, girişimden elde edilen kârda bir darbe görmeyi beklediğini söyledi. Wehner özellikle iOS 14'ün "uygulama geliştiricilerinin ve diğerlerinin Facebook ve diğer yerlerdeki reklamları kullanarak büyümesini zorlaştıracağını" söyledi.

Şirket, daha önce % 50 talep ettikten sonra, reklamverenlerin iOS 14'ten elde ettiği gelirde% 60'lık bir isabet görmeyi bekliyor . Facebook, testinde iOS 14 kullanan bazı kullanıcıların ya Kitle Ağı programı aracılığıyla sunulan hiçbir reklam görmediğini ya da daha az alakalı reklamlar gördüğünü söyledi.

Apple, Eylül ayında reklam izleme sınırlama özelliğinin kullanıma sunulmasını erteledi. Şu anda 2021'in başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor .

Reklamın metni AppleInsider tarafından görülmüştür ve aşağıdaki gibidir. Tüm vurgu Facebook'un.

Facebook'ta küçük işletmeler, işimizin merkezinde yer alır. Her ay 10 milyondan fazla işletme, yeni müşteriler bulmak, çalışanları işe almak ve topluluklarıyla etkileşim kurmak için reklam araçlarımızı kullanıyor.

Küçük işletme topluluğundaki pek çok kişi, işletmelerin kişiselleştirilmiş reklamlar yayınlama ve müşterilerine etkili bir şekilde ulaşma becerilerini sınırlayacak olan Apple'ın zorunlu yazılım güncellemesiyle ilgili endişelerini paylaştı.

Yeni bir Deloitte araştırmasına göre, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yüzde kırk dördü salgın sırasında sosyal medyada kişiselleştirilmiş reklamları kullanmaya başladı veya artırdı. Kişiselleştirilmiş reklamlar olmadan, Facebook verileri, ortalama bir küçük işletme reklamvereninin harcadıkları her dolar için satışlarında% 60'ın üzerinde bir kesinti görmeye devam ettiğini gösteriyor .

Kişiselleştirilmiş reklamların nasıl kullanılabileceğini sınırlamak bizim gibi daha büyük şirketleri etkilerken, bu değişiklikler küçük işletmeler için yıkıcı olacak ve şu anda karşılaştıkları birçok zorluğa katkıda bulunacaktır.

Küçük işletmeler sesini duyurmayı hak ediyor. Endişelerinizi duyuyoruz ve yanınızdayız.