Google "Pixel 5" den ilk kez bahsedildi

İnternette erken bir prototipin ortaya çıkmasından günler sonra, 9To5Google'daki kullanıcılar, bu yıl piyasaya sürülmeden önce Google’ın yeni nesil “Pixel 5” amiral gemisine ilk resmi referansları gördüler.

Google

Bir çalışan "Pixel 5" ile çalışıyor

Kısa bir süre önce Android Açık Kaynak Projesi kod değişikliği hakkında yorum yapan bir Google yazılım mühendisi, kodun Pixel 4 üzerinde çalışmadığını ancak yaklaşan “Pixel 5” üzerinde henüz test edilmediğini açıkladığı çok açık bir yorum bıraktı.

Bu, Google'ın şaşırtıcı olmayan bir şekilde yeni nesil amiral gemilerini Pixel 5 serisi olarak markalamayı planladığını gösteriyor. Tabii ki, resmi açılıştan hala sekiz ay kadar uzaktayız ve Google'ın farklı bir ad seçmek için hala çok zamanı var.

9To5Google tarafından ortaya çıkarılan bilgiler, Google Pixel 5 ve Google Pixel 5 XL'in sırasıyla Redfin ve Bramble olarak adlandırıldığını göstermektedir. Sonuncusu, Google’ın çalışanı tarafından referans verilen “Pixel 5” ile eşleşen Linux çekirdek 4.19 sürümü ile tespit edildi.

Google benzersiz bir yeni tasarım planlıyor olabilir

Pixel 5 serisi hala çok uzak olduğu için, bu aşamada yeni nesil amiral gemisi dizisi hakkında çok az şey biliniyor. Ancak, son zamanlarda sızdırılan renderörler, Google'ın akıllı telefonlarının kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmak için benzersiz bir yeni tasarım üzerinde çalışabileceğini gösteriyor.

Google'ın üzerinde çalıştığı üç Pixel 5 prototipinden biri, arkasında büyük bir kamera patlaması içeriyor. İkincisi, bir robotun yüzüne benziyor, birincil ve telefoto kameralar gözler gibi davranıyor, yeni ultra geniş açılı atıcı ağız gibi ve güvenilir LED burun gibi yanıp sönüyor.

İlk Pixel akıllı telefonlarda kullanılan iki tonlu yapı, bir kez daha, hiçbir yerde görülmeyecek, ancak aksanlı güç tuşu var.

Ön panelin render'ları yayınlanmadı, ancak bilgiler Pixel 4’ün tasarımının güncellenmiş bir versiyonunun kullanıldığını gösteriyor. Bu, kullanıcıların 3D yüz tanıma ve Motion Sense teknolojisiyle tamamlanmış daha ince bir alın bulmayı bekleyebileceği anlamına gelir.