HomeKit'in Özellikleri iOS 14 Kod ile Sızıntı: Yüz Tanıma, Işıklar için Gece Kaydırma, Apple TV Ses

Apple, iOS, iPadOS ve watchOS'un yeni sürümlerindeki HomeKit API'leri aracılığıyla her yıl akıllı ev özellikleri ekliyor. Şimdi, HomeKit ile ilgili bazı özellikler iOS 14 kodu ile sızdırıldı ve listede güvenlik kameraları için yüz tanıma desteği ve akıllı ışıklar için Night Shift desteği var.

HomeKit'in Özellikleri iOS 14 Kod ile Sızıntı: Yüz Tanıma, Işıklar için Gece Kaydırma, Apple TV Ses

Apple, HomeKit özellik setini bu yılın ilerleyen saatlerinde iOS 14, tvOS 14 ve watchOS 7 güncellemeleriyle genişletiyor gibi görünüyor. 9To5Mac, iOS 14 kodunu elde edebildi ve yakında çıkacak bazı HomeKit özelliklerinin izlerini bulmak için bu kodu kazdılar.

Apple, kullanıcıların akıllı ışıkları kontrol etmesine, zamana ve belirli tetikleyicilere göre açılmasına veya kapatmasına ve bu özellikleri destekleyen ışıklar için parlaklıklarının yanı sıra renk sıcaklığını değiştirmelerine izin veriyor. Artık, Gece Kaydırma özelliği ile kullanıcıların gün boyu uyumlu akıllı ışıkların parlaklığını azaltabilecek ve renk sıcaklığını değiştirebilecekleri anlaşılıyor. Gün boyunca daha soğuk sıcaklıklar tercih edilirken, gece boyunca daha sıcak renk sıcaklığı tercih edilir.

Bu yılın sonunda görebileceğimiz bir diğer HomeKit özelliği de uyumlu akıllı ev güvenlik kameraları için yüz tanıma desteğidir. iPhone yapımcısı yüz tanıma ve belki de ailedeki belirli insanlar için bildirim sunma yeteneği sunacak. HomeKit zaten insanlar ve evcil hayvanlar için nesne tanıma ve hareket algılama özelliği sunuyor.

Yaklaşan tvOS 14 güncellemesiyle, Apple TV kullanıcıları medya yürütücünün ses çıkışını uyumlu AirPlay hoparlörlere kalıcı olarak ayarlayabilecekler. Örneğin, kullanıcılar Apple TV'lerin ses çıkışlarını AirPlay 2 menüsünden her seferinde akıllı hoparlörü seçmeye gerek kalmadan odadaki bir HomePod'dan gelecek şekilde kalıcı olarak ayarlayabilirler.

iOS 14 ve tvOS 14 güncellemeleri aracılığıyla sızdırılan tüm özelliklerden, yüz kişiselleştirilmiş bildirimler alacağından yüz tanımlamanın özellikle ilginç olacağını düşünüyoruz. Kullanıcıların Apple TV'nin ses çıkışını kalıcı olarak ayarlamalarını sağlayan tvOS 14 özelliği de kesinlikle kullanışlıdır. AirPlay 2 hoparlörlerini Apple TV'leriyle eşleştirmek isteyen kullanıcılar için gerçekten yararlı olacaktır.