iMac Pro, Apple'ın web sitesinden kaldırıldı, resmi olarak durduruldu

iMac Pro, Apple'ın web sitesinden ve Apple Store uygulamasından resmi olarak kaldırılmıştır . Bu, şirketin iki hafta önce iMac'in yalnızca "sarf malzemeleri tükenene kadar" satışa sunulacağını ve değiştirilmeyeceğini açıklamasından sonra geldi.

iMac Pro, Apple'ın web sitesinden kaldırıldı, resmi olarak durduruldu

iMac Pro , son iki haftada birkaç kez kısa bir süre için stokta kalmamıştı, ancak şimdi resmi olarak tamamen ortadan kalktı. Özel iMac Pro URL'sini ziyaret ettiğinizde , artık Apple'ın web sitesindeki Mac ana sayfasına yönlendiriyor. iMac Pro, bir zamanlar Apple'ın Mac web sitesinin gezinme çubuğunda da yer alıyordu, ancak şimdi de kaldırıldı.

Apple , iMac Pro'yu iki hafta önce sessizce durdurdu , tüm siparişe göre oluşturma seçeneklerini kaldırdı ve mevcut envanterin yalnızca sarf malzemeleri bitene kadar mevcut olacağını söyledi. Mevcut iMac Pro arzı artık tamamen tükendi ( MacRumors aracılığıyla ).

iMac Pro, iş istasyonu Intel Xeon CPU'ları isteyen üst düzey müşterilere daha güçlü hepsi bir arada ürünler sunmak için 2017'de tanıtıldı. Kasa, daha verimli bir soğutma sistemi ve uzay grisi alüminyum kaplama dışında aynıydı. 2020'de Apple, yeni tüketici iMac'inin tanıtımının ardından iMac Pro yapılandırmalarını biraz değiştirdi.

2020 iMac, performans açısından da iMac Pro'ya tecavüz etmeye başladı, bu eğilim daha sonra Kasım ayında ilk M1 Mac mini, MacBook Pro ve MacBook Air modellerinin piyasaya sürülmesiyle devam etti.

Apple , iMac Pro'yu yenilenmiş mağazasında hâlâ bulunduruyor ve belirli üçüncü taraf perakendecilerden temin edilebiliyor. Bununla birlikte, bunu göz önünde bulundurarak, şu anda parayı bir taneye harcamanızı tavsiye edemeyiz. Apple, Mac serisini Apple Silicon'a geçirmenin tam ortasında ve yeniden tasarlanmış bir iMac serisinin er ya da geç olması bekleniyor .