Instagram CEO'su şirketin neden henüz bir iPad uygulaması geliştirmediğini açıklıyor

2020 ve diğer özellik ekleme ve genişletmelerine engel olmasına rağmen Instagram'ın hala bir iPad uygulaması yok. Şimdi, bu hafta sonu bir kullanıcı sorusuna yanıt olarak Instagram CEO'su Adam Mosseri, şirketin neden iPad için bir uygulama sunmadığını açıkladı.

Instagram CEO'su şirketin neden henüz bir iPad uygulaması geliştirmediğini açıklıyor

Mosseri'ye göre, Instagram’ın yalnızca iPhone uygulamasının nedeni, şirketin her iki platform için de geliştirecek kaynaklara sahip olmaması. Instagram'ın "yapılacak çok iş" olduğunu ve hepsinin bir iPad uygulamasından daha kazançlı olduğunu açıkladı.

“Bir iPad uygulaması oluşturmak istiyoruz, ancak yapacak çok insanımız ve çok şeyimiz var ve henüz yapılacak en iyi şey olarak kabarmadı,” dedi Mosseri.

Instagram genellikle iPad'e bir uygulama getirme konusundaki inatçılığı konusunda sessiz kaldı. Geçen ay bir iPad uygulaması üzerinden web'e doğrudan mesaj getirmeye neden öncelik verildiği sorulduğunda, şirket doğrudan mesajların önemli olduğunu söyledi çünkü kullanıcıların “önem verdiğiniz kişilerle iletişimde kalmasına” yardımcı oluyorlar.

Birkaç yıl önce iPad için birkaç üçüncü taraf Instagram uygulaması vardı, ancak Instagram kendi iPad uygulamasını sunmadan API'sını değiştirdi ve bu pazarı öldürdü. Ayrıca, Instagram’ın web uygulamasının iPad'de yeterince iyi bir deneyim olduğu iddiası var ve bunu Ana ekranınıza ekleyebilirsiniz. Ancak nihayetinde, özel bir uygulamanın yapacağı gibi değil.

Bir iPad uygulamasının Instagram’ın yol haritasında bile bulunup bulunmadığı görülmeye devam ediyor. Facebook'a ait bir şirketin geniş kaynaklarını göz önünde bulundurduğunuzda Mosseri’nin açıklamasını satın almak da biraz zor. Ne düşünüyorsun? Yorumlarda bize bildirin!