iOS 13.5 App Store Hatası Kullanıcıların YouTube, Whatsapp gibi Bazı Uygulamaları Açmasını Engelliyor

Bu haftanın başlarında Apple, iOS 13.5 ve iPadOS 13.5'i piyasaya sürdü. Kullanıcılar artık sistem, “Bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor” şeklinde beklenmeyen bir hata verdiğinden YouTube gibi belirli uygulamaları açamadıklarından şikayet ediyor. Kullanmak için App Store'dan satın alabilirsiniz. ”

iOS 13.5 App Store Hatası Kullanıcıların YouTube, Whatsapp gibi Bazı Uygulamaları Açmasını Engelliyor

Kullanıcılar yalnızca iki seçenekle takılır, istemi iptal edebilir veya App Store'da Görüntüle. Görünüşe göre sadece belirli uygulamalar etkileniyor ve sorunun iCloud Aile Paylaşımı ile ilgisi var. Büyük olasılıkla, Apple sunucusunun yinelenen uygulama satın almalarını önleme mekanizması düzgün çalışmıyor olabilir.

 

 

Sorunu daha da kötüleştiren, geçici bir çözüm veya geçici bir düzeltme olmamasıdır. Bu arada, Apple Sistem Durumu web sayfasındaki sorunu henüz onaylamamıştır. Bazı kullanıcılar sorunu çözmek için uygulamayı yeniden yüklemeyi öneriyor. Bununla birlikte, Apple'ın bu sorunu öncelikli olarak çözeceğinden eminiz.

Okuyucularımızdan biri WhatsApp ile benzer bir sorun bildirdi. Uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu çözdü, ancak yedeklenmemiş verileri kaybedebilmeniz ihtimali var. Apple bu hafta iOS 13.5'i piyasaya sürdü ve iOS 14'ün WWDC 2020'de duyurulmasından önceki son önemli nokta olması bekleniyor.

iOS 13.5 ve iPadOS 13.5, COVID-19 sonrası dünyayla ilgili bir dizi özellikle birlikte geliyor. Google ile ortaklaşa geliştirilen ve halk sağlığı otoritelerine iletişim izleme uygulamalarını oluşturmalarında yardımcı olacak Pozlama Bildirim Sistemi'ndeki en son sürüm paketleri. Ayrıca, acil durumlarda Medical ID otomatik olarak paylaşılacaktır. Bu özellik, acil durum çalışanlarının gerçekten önemli olduğunda size daha iyi yardımcı olmalarını sağlayacaktır.

Face ID, maske ile çalışmaz ve maske takan insanlar COVID-19 salgını nedeniyle ortak bir manzara haline geliyor. İOS 13.5 ve iPadOS 13.5, maske takıyorsanız otomatik olarak Face ID'yi atlayacak ve Parola Ekranına atlayacak yeni bir özellik ile birlikte gelir.