iOS 14 Sızıntı: Ana Ekranda Liste Görünümü, Üçüncü Taraf Duvar Kağıdı Entegrasyonu, Erişilebilirlik Geliştirmeleri ve Daha Fazlası

Apple, kullanıcıların yüklü tüm uygulamalarını bir liste görünümünde görüntülemelerine izin vererek iOS 14'teki ana ekran deneyimini iyileştirmek istiyor. iOS'un bir sonraki sürümünde büyük duvar kağıdı değişiklikleri ve gelişmiş erişilebilirlik de gelecek.

iOS 14 Sızıntı: Ana Ekranda Liste Görünümü, Üçüncü Taraf Duvar Kağıdı Entegrasyonu, Erişilebilirlik Geliştirmeleri ve Daha Fazlası

iOS 14'teki Ana Ekran Geliştirmeleri
iOS 14, kullanıcıların iPhone'larında yüklü tüm uygulamalara bir liste görünümünde erişebilecekleri yeni bir sayfa ekleyecek. Kullanıcılar, yalnızca okunmamış bildirimleri olan uygulamaları, son kullanılan uygulamaları ve daha fazlasını görüntülemek de dahil olmak üzere listedeki uygulamaları farklı şekillerde sıralama seçeneğine sahip olacaklar. Liste ayrıca, konumlarına ve günün saatine bağlı olarak kullanmak isteyecek uygulamaları otomatik olarak önermek için Siri akıllı önerilerini kullanacaktır. Örneğin, spor salonunda olduğunuzda, liste görünümü otomatik olarak Apple Music veya Spotify'ı öneri olarak yansıtacaktır.

Yeni Erişilebilirlik Özellikleri
Apple, iOS 14 ile iOS'un erişilebilirlik yönünü daha da geliştirmeye odaklanıyor. İşletim sistemi, yangın alarmları, kapı zilleri, sirenler vb.Gibi sesleri otomatik olarak tespit edecek ve işitme engelli insanlar için uyarılara dönüştürecektir. Başka bir yeni erişilebilirlik özelliği, kamera uygulamasının el hareketlerini algılamasına izin verecektir. Sesli Konaklama Yerleri ayrıca “hafif ila orta derecede işitme kaybı olan kişiler için AirPod'lar veya EarPod'lar üzerinde ses ayarını iyileştirebilir”.

Duvar Kağıdı Kategorileri
Apple, yeni kategoriler ekleyerek duvar kağıtlarının gelişmiş kategorizasyonunu sunacak. Daha da önemlisi, Apple üçüncü taraf uygulamalarının iOS 14'teki Ayarlar menüsündeki Duvar Kağıdı seçeneğiyle doğrudan entegre olmasına izin verecek. Bu, üçüncü taraf duvar kağıdı uygulamalarının duvar kağıdı koleksiyonlarını doğrudan iOS 14 Duvar Kağıdı ayarları menüsünde entegre edebileceği ve gösterebileceği anlamına geliyor. .

"iPhone'da Shot" Fotoğraflar uygulamasına entegrasyon
Apple, #shotoniphone kampanyasını iOS 14'ün Fotoğraflar uygulamasına entegre edecek. Bu, kullanıcıların iPhone'larından çektikleri herhangi bir fotoğrafı doğrudan yarışmaya yüklemelerini ve ayrıca yarışma sonuçlarını görüntülemelerini sağlayacaktır.

Apple Pay'de Alipay Desteği
iOS 14'teki Apple Pay, Alipay için destek kazanacak ve böylece hizmete Çinli iPhone kullanıcıları için büyük bir kullanılabilirlik iyileştirmesi sağlayacak.

İzleme Dörtgeni Hareketleri
Dün Apple'ın yerleşik bir trackpad ile iPad Pro için iki yeni Akıllı Klavye modeli üzerinde çalıştığı bildirildi. Artık bu izleme dörtgeninin hareket yeteneklerine sahip olacağı doğrulandı. Hareketlerden biri, kullanıcıların açık uygulamalar arasında kolayca geçiş yapmasına izin verecektir.


Son 24 saatteki tüm iOS 14 sızıntılarından, Apple'ın bazı büyük yeni özellikler eklemek yerine kullanılabilirliği geliştirmeye odaklandığı açıktır. Yukarıdaki tüm iyileştirmeler, iOS 14'ün genel kullanılabilirliğini daha da arttırmak için uzun bir yol kat edecektir. Ana ekran için yeni liste görünümü ilginç bir ek olacak ve ana ekranı daha kullanışlı hale getirip getirmeyeceği görülmeye devam edecektir.

iOS 14'teki ana ekranın yeni liste görünümünde düşünceleriniz neler? Bir yorum bırakın ve bize bildirin!