iOS 14 Yeni AR Uygulaması, Feature Starbucks ve Apple Store Entegrasyonu ile Geliyor

Apple, iOS 14'te paketleyeceği yeni bir Gobi AR uygulaması üzerinde çalışıyor. Yeni uygulama AR'yi kullanacak ve kullanıcılara çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla bilgi sağlayacak. Bu AR deneyimi, Apple’ın AR kulaklığı için de temel oluşturacak.

iOS 14 Yeni AR Uygulaması, Feature Starbucks ve Apple Store Entegrasyonu ile Geliyor

Uygulama, Apple’ın kendi perakende mağazaları ve Starbucks ile entegre olacak. Kullanıcılar telefonlarını bir Apple Store'un önünde tutabilecek ve görüntülenen ürünler, fiyatlandırma, özelliklerini karşılaştırabilecekler ve daha fazlası hakkında bilgi alabilecekler.

Apple, iOS 14'teki çalışmalarının bir parçası olarak yeni bir uygulama geliştiriyor. Gobi kodlu yeni uygulama, kullanıcıların telefonda artırılmış bir gerçeklik deneyimi kullanarak çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacak. AR deneyimi ayrıca Apple’ın yakında çıkacak olan AR kulaklık projesinin bir parçası olacak.

Apple, AR deneyimini tetiklemek için QR kod benzeri etiketler, iBeacons veya hatta AirTag'ler kullanabilir. Apple ayrıca üçüncü taraf şirketlere kendi etiket tanımlayıcılarına sahip olmaları için bir API sağlayacaktır. Şu anda, Apple'ın bu API'ya şirketlere ücretsiz olarak erişim sağlayıp sağlayamayacağı veya yalnızca seçilen şirketlere kilitleneceği belli değil.

Belirtilmemesine rağmen, iOS 14 diğer bazı AR özellikleriyle de gelebilir. Son 24 saat içinde iOS 14 ile ilgili birçok ayrıntı sızdırıldı. Apple, yeni AR uygulamasının yanı sıra işletim sistemine yeni bir Kılavuzlu Fitness uygulaması eklemeyi planlıyor. Diğer geliştirmeler arasında sistem genelinde imleç desteği, Apple Pencil için geliştirilmiş OCR özellikleri ve daha fazlası yer alıyor.