iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 Beta 1: Yenilikler

Bugün erken saatlerde Apple , geliştiricilere iOS 14.2 ve iPadOS 14.2'nin ilk beta sürümünü yayınladı.

iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 Beta 1: Yenilikler

Şirketin piyasaya sürülmesinden bu yana, açıklama birçok kişiyi şaşırttıiOSSadece birkaç gün önce halka 14. İOS 14.2 ve iPadOS 14.2 beta 1'deki yenilikleri merak ediyorsanız, aşağıyı okuyun.

iOS 14.2, bazı küçük değişiklikler ve kullanılabilirlik iyileştirmeleriyle birlikte gelir. Apple'ın iOS 14.2'yihalka açık önümüzdeki ay ve gelecekteki beta sürümlerinde daha fazla değişiklik görebiliriz.

iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 Beta 1: Yenilikler

Shazam Entegrasyonu

Apple , Shazam'ı 2018'in sonlarında resmen satın aldı ve iOS 14.2 ile şirket nihayet Shazam'ı doğrudan işletim sistemine entegre ederek satın alma sürecini geliştiriyor. Orada biryeni müzikGeçiş Kontrol Merkezine eklenebilen tanıma özelliği. Ardından, bir kullanıcı çalan bir şarkıyı hızlı bir şekilde tanımak istediğinde, o Kontrol Merkezi düğmesine dokunabilir.

Bu özellik tanımlayabilir şarkılar sadece etrafınızda değil, aynı zamanda uygulamalarda veya AirPod'larınızda veya diğer Bluetooth cihazlarınızda oynayanlarda da oynayabilirsiniz.

Kontrol Merkezinde Müzik Önerisi

Değilse müzik çalmakDenetim Merkezi'ndeki Müzik parçacığı, çarpıcı yeni bir kullanıcı arayüzünde kayıttan yürütme için müzik önerecek.

Kişi Tespiti

İOS 14.2 beta 1'de de yeni bir erişilebilirlik özelliği var. Büyüteç uygulamasındaki "Kişi Algılama" özelliği,kameraGörüşü zayıf olan iPhone kullanıcılarının, diğer insanların kendilerinden ne kadar uzakta olduğunu bilmelerini sağlamak. Bu özellik için bir geçiş Kontrol Merkezine eklenebilir.

Tweaked Watch Uygulama Simgesi

Apple, iOS 14.2 beta sürümünde Watch uygulaması simgesini de değiştirdi. Saatgrupşirket tarafından Time Flies etkinliğinde tanıtılan yeni Solo Loop grubuna uyacak şekilde şimdi daha şık bir görünüme sahip .