iOS 14'den İlk Uygulama Görüntüleri [Video]

Apple'ın iPhone 12 serisiyle bu yıl iPhone serisinde birkaç önemli değişiklik yapması bekleniyor. Ancak bundan önce, Haziran ayında şirketin Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC) 2020'yi dört gözle bekleyecek iOS 14 olacak.

iOS 14'den İlk Uygulama Görüntüleri [Video]

Konferansın öncesinde 91 cep telefonu ve kaydettiği tipster Ben Geskin, yenilenen iOS 14 çoklu görev görünümüne ilk kez bakıyor. Video ve beraberindeki fotoğraflar Apple'ın iOS 14 ile iPhone'lar için iPad çoklu görev düzenini benimseyeceğini gösteriyor.

Videoda (aşağıda), iPhone 11 Pro Max'te çalışan bir iOS 14 dahili yapısını görebilirsiniz. Uygulamalar çoklu görev görünümünde oldukça hızlı bir şekilde görünür - ve hızlı bir şekilde kapatılır. Toplam dört uygulama bir seferde ekrana sığabilir, parmağınızı sağa doğru kaydırdığınızda daha fazla kullanılabilir.

Ayrıca, videoyu 0: 03 saniye işaretinde yavaşlatırsak, bir uygulamayı kapattığınızda bir kilit açıklığı göstereceğini görebiliriz. Özellikle, uygulamalar ekranda göründüğünde kilit görünmez. Şu anda kilidin amacının ne olabileceği net değil, ancak eğitimli bir tahmin, kilitli uygulamaların çoklu görevde hızlıca kaydırırken yanlışlıkla kapatılmayacakları sabitleneceği olabilir.

Bu düzen, daha önce gördüğümüz iPad çoklu görev görünümüne oldukça benzer, bu nedenle kullanıcılar arasındaki geçişin sorunsuz olmasını bekleyebiliriz. Ancak, iOS 14 yüklü iPhone'lara gerçek, yerel bölünmüş ekran desteğinin gelip gelmediğini öğrenmek için daha fazla sızıntı beklememiz gerekecek.

İnternetteki birçok kişi bu uygulama değiştirici düzenini jailbreak tweak olarak adlandırırken, aslında şu anda bile iOS'un bir parçası olduğu belirtilmelidir. Bununla birlikte, iOS 13'te devre dışı bırakılmışken, videonun gösterdiği gibi iOS 14 dahili yapısında etkinleştirilmiştir. Ayrıca, Geskin tarafından yayınlanan başka bir ekran görüntüsü, kullanıcıların Güverte Değiştirici, Izgara Değiştirici, Otomatik ve Minimum Canlı Değiştirici çoklu görev düzenleri arasında seçim yapabileceğini gösteriyor.

Şu anda iOS 14 hakkında çok az şey biliniyor, ancak yakın tarihli bir rapor Apple'ın nihayet kullanıcıların varsayılan sistem uygulamalarını iPhone'lar için bir sonraki büyük yazılım yükseltmesiyle değiştirmesine izin vereceğini iddia etti. Bu, Gmail ve Chrome'u Mail ve Safari yerine varsayılan e-posta ve tarayıcı uygulamaları olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, çentiğin gerçekten tam ekran deneyimine yol açmak için iPhone 12 modelleriyle gideceği söylendiği için içeriğin ekranda görüntülenme biçiminde küçük değişiklikler bekleyebiliriz.

iOS 14 özelliklerinin geri kalanı şu anda spekülatif olsa da, eski modeller için uyumluluk hakkında bir rapor var. Geçen aya ait bir rapora göre Apple, iOS 13'te çalışan tüm modellere iOS 14 desteği sağlayacak. Bu, iPhone 6s / 6s Plus'tan iPhone 11/11 Pro / 11 Pro Max'e (ve söylentiler iPhone 9) Eylül 1420'de iOS 14 güncellemesini alacak. Tabii ki, iPhone 12 serisi iOS 14 ile birlikte geliyor.

Şu anda iOS 14 hakkında sahip olduğumuz tüm bilgiler bu. Konuyla ilgili daha fazla güncelleme için iosDestek.com ile bağlantıda kalın!