iOS için birleştirilmiş Microsoft Office uygulaması Word, Excel, PowerPoint ile beta sürümü çıktı

Geçen sonbaharda Microsoft, daha basit bir deneyim için Word, Excel, PowerPoint ve Yapışkan Notlar gibi birleşik bir tasarıma sahip yeni bir iOS için Office beta başlattı. Artık iPhone için yeni Office uygulaması tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

iOS için birleştirilmiş Microsoft Office uygulaması Word, Excel, PowerPoint ile beta sürümü çıktı

Microsoft, bugün "mobil cihazlardan önce gelen özellikleri" içeren yeni iOS Office uygulamasının herkese açık sürümünü başlattı. Büyük güncellemeyi şu şekilde açıklıyor:

Yeni Office uygulaması, Word, Excel ve PowerPoint'i tek bir uygulamada birleştirerek telefonda nasıl çalıştığınızı basitleştirir ve mobil uygulamalardan ilk özellikleri ekleyerek tek bir uygulamadan daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu uygulama, mevcut Word, Excel ve PowerPoint mobil uygulamalarının tüm işlevlerini korur, ancak üç ayrı uygulama kullanmaktan çok daha az telefon depolama alanı gerektirir. Kameradan yararlanan yeni özellikler, benzersiz bir şekilde mobil içerik oluşturmanıza yardımcı olur. Ek olarak, uygulama yeni bir Eylemler sekmesi içerir, böylece uygulamalar arasında geçiş yapmanıza gerek kalmadan birçok yaygın mobil görevi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone için yeni Office uygulaması ayrıca Yapışkan Notlar içerir ve önemli değişikliklerden biri aşağıdakileri yapmanızı sağlayan yeni bir İşlemler Bölmesi'dir:

  • Cihazınızdaki fotoğrafları veya Office belgelerini kullanarak fotoğraf makinenizle PDF oluşturun.
  • PDF'leri sadece parmağınızı kullanarak imzalayın.
  • Dosyaları ve bağlantıları açmak için QR kodlarını tarayın.
  • Telefonunuzla bilgisayarınız arasında kolayca dosya aktarın veya yakındaki mobil cihazlarla anında paylaşın.

Herkese açık lansmanla birlikte artık iCloud, Google Drive, Dropbox ve Box desteği de var:

Herkese açık önizlemeden bu yana Box, Dropbox, Google Drive ve iCloud gibi üçüncü taraf depolama hizmetlerini destekleme gibi çeşitli iyileştirmeler yaptık; yeni belgeler, elektronik tablolar ve sunular oluşturmanıza yardımcı olacak şablonlar; ve genel performans iyileştirmeleri.

Ve bu bahar uygulamaya gelen üç yeni özellik şunları içeriyor:

Word Dikte - Word'ün sesinizi yazılı metne dönüştürmesine ve ihtiyacınız olan doğru biçimlendirme ve noktalama işaretlerini kolayca uygulamak için sesli komutları ve basit araç çubuklarını kullanmasına izin verin.
Excel Kartları Görünümü - basit, sindirilebilir bir kart biçimindeki verileri bir Excel tablo satırında görüntüleyin ve düzenleyin, böylece ekranın sınırlarını aşan sütunlara yayılmak zorunda kalmazsınız.
PowerPoint'e Anahat - sunu içeriğinizi basit bir anahat olarak yazın ve PowerPoint Designer'ın içeriğinizin uygun stili, biçimlendirmesi ve ikonografisi ile sunulabilir slaytlara dönüştürmesine izin verin.


iPhone için yeni Microsoft Office, ayda 7 ABD dolarından başlayan Office 365 abonelikleriyle App Store'dan (Android de) ücretsiz olarak indirilebilir. Şimdilik, yeni Office iOS uygulaması yalnızca iPhone için kullanılabilir.