iPad Pro için mobil oyun performansı artıyor!

iPad Pro için mobil oyun performansı artıyor!

iPad Pro 2018 için yeni bir güncelleme yayınlayan Epic Games, Fortnite performansını artırıyor. Bu sayede mobil oyun deneyimi 120 fps’ye çıkıyor.

Bildiğiniz gibi iPad üzerinden oyun oynama performansları istendiği gibi olmuyordu. Hal böyle olunca Epic Games 2018 versiyon iPad Pro için yeni bir oyun performansı sunuyor. Bu sayede 120 fps oynayabildiğiniz oyunun pürüzsüz bir ekran deneyimi sunduğunu belirtmekte fayda var.

Söz konusu modu etkinleştirdiğiniz anda çözünürlükten fedakarlık yapmanız gerekiyor. Ancak bunun büyük bir fark yarattığı söylenemez. Zira 120 fps’ye geçtiğinizde görüntü ayarları orta seviyeye düşüyor. 60 fps’de veya 30 fps’de yüksek çözünürlükte oyunu oynayabiliyorsunuz.

Epic Games’in ilk olarak iPhone XR ve iPhone XS için sunduğu Fortnite performansı, 60 fps’ye kadar çıkartılmıştı. Bunun ardından diğer Apple ürünlerine de el atan şirket, iPad için getirdiği yeni güncelleme ile mobil oyun performansını geliştiriyor. Oyun, PS4 ve Xbox One’da 60 fps hızında çalışıyor ve elbette PC sürümünü istediğiniz ve mümkün olan her modda çalıştırabilirsiniz.

Apple Arcade, ile birlikte mobil oyun deneyimini konsollara ve aynı cihazlar arasındaki bağlantıya kadar dayandıran Apple, kullanıcıları için oyun deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.