iPhone 11 kameraları DxOMark testinde 'çok yetenekli' sayıldı

DxOMark testi, iPhone 11'in iPhone XS Max'in çift kamera kurulumunda ve Pro modelleriyle karşılaştırılabilir bazı öğelerle ilgili iyileştirmeler sunan çok yetenekli bir cihaz olduğunu kanıtladı.

iPhone 11 kameraları DxOMark testinde 'çok yetenekli' sayıldı

Akıllı telefonların, lenslerin ve kameraların görüntü kalitesini değerlendiren bağımsız bir kıyaslama, nihayet iPhone 11'in arka kamera kurulumu hakkındaki incelemesini yayınladı ve genellikle Apple için iyi bir haber. İnceleme, iPhone 11'i, cihazın arkasında çift kamera sistemi kullanan iPhone XS Max tarafından yapılan 106 puandan 109 puanla puanladı.

"İPhone 11 hem fotoğraf hem de video için çok yetenekli bir cihaz," diyor DxOMark, 109'un skorunu, Xiaomi Mi 9 ve Huawei Mate 20 Pro'nun arkasında 17. sırada, kameralar için ilk on listenin dışına koymadan önce yazıyor . Buna karşılık, iPhone 11 Pro Max, Samsung Galaxy Note 10+ ile ortak beşinci sırada yer alan 117 puan kazandı.

İPhone 11, 112 puanlık fotoğraflar için toplam puan aldığı fotoğraf için yüksek puan aldı, ancak video için 101 puan işareti genel puanı düşürdü.

IPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max arasındaki video puanları incelemede "çok karşılaştırılabilir" ve fotoğraf performansı görüntüleme özellikleri açısından iki cihaz arasında fark yaratıyor. İPhone 11'de üç yerine iki lens kullanılması, Pro Max'in 124 hareketsiz görüntü puanından daha düşük olması açısından "önemli bir faktör", çünkü ekstra lens "yakınlaştırma ve bokeh için daha iyi sonuçlar veriyor."

Yine de, iPhone 11'in ultra geniş açılı kamerası "pozlama, renk, ayrıntı ve otomatik odaklama dahil önemli kategorilerde karşılaştırılabilir performansa sahip" daha pahalı Pro modelininki kadar iyi ". Kullanıcılar "oldukça geniş dinamik aralıkta doğru pozlamalar, hoş renkler ve çoğu aydınlatma koşulunda iyi ayrıntı düzeylerine sahip keskin çekimler" bekleyebilirler.

Video tarafında, iPhone 11'in önemli bir gücü, test edilen koşulların çoğunda doğru olan pozlamadır, HDR video işleme ise "parlak ve yüksek kontrastlı sahnelerde vurgu ve gölge ayrıntılarının makul derecede iyi oluşturulmasını" sağlar. Güçlü parlak ışık koşullarında, iç mekan aydınlatma koşulları olarak kabul edilen 100 lüks altında% 70'e "çok saygın" bir değer bırakarak, 300 ila 1.000 lüks arasında yaklaşık% 90 keskinliğe sahip "olağanüstü doku koruması" sunabilir.

Hafif pozlama ve beyaz dengesi kararsızlıkları dahil olmak üzere video zayıflıkları "aşırı sorunlu değildir", ancak farklı aydınlatma ortamları arasındaki geçişler sırasında daha belirgindir. Stabilizasyon etkili olsa ve statik çekimlerde istenmeyen hareketleri düzeltirken, yürüme gibi hareketli bir jello efekti artefaktı mevcuttur, ancak parlak ışıkta çekilen videolarda güçlü bir titreme etkisi görülür.

Rapor, "Fotoğraf bu seçimde önemli bir faktörse, iyi haber şu ki, daha düşük maliyetli bir cihaz, iPhone 11 Pro Max'in mükemmel çok yönlü görüntü kalitesine ulaşıyor." Zoom için özel bir tele-lens kamera eksikliği, büyük ölçüde iPhone 11'in premium stabilitesi üzerindeki ana dezavantajı olarak görülüyor.

DxO, hem iPhone XS Max hem de iPhone 11 Pro Max puanları ile Ekim ayında akıllı telefonlarda ses kalitesi analizi yapmaya başladı.