iPhone 12 Birkaç Hafta Gecikebilir

Apple'ın önemli tedarikçilerinden bir tanesi olan Broadcom'un CEO'su Hock Tan, Boomberg'e önemli açıklamalarda bulundu. Sözü iPhone 12'ye de getiren Tan, bu akıllı telefonlarının duyurusunun bu yıl, birkaç hafta gecikebileceğini söyledi.

iPhone 12 Birkaç Hafta Gecikebilir

Herhangi bir iPhone gecikmesi hakkında resmi bir kelime yok, ancak Bloomberg , Broadcom CEO'su Hock Tan'ın üç aylık kazançlarla ilgili yorumlarının , yeni cihazın normalden birkaç hafta sonra başlayacağı yönündeki söylentilerine güven duyduğunu bildirdi . Yeni iPhone'lar geleneksel olarak Eylül ayında görünür (yukarıda geçen yılki lansman etkinliğinde yukarıda gösterildiği gibi), ancak yeni mobil cihazların görünümünü geri taşımak, ilgili şirketlerin finansal sonuçları üzerinde belirgin bir etkiye sahip olacaktır.

Tan tarafından yapılan açıklamalara göre iki şirketin iPhone üretimindeki ortaklığı, Broadcom'ın gelirlerini genelde çift haneli olarak etkiliyormuş. Ancak Tan, bu kez böyle bir beklentilerinin, en azından 2020'nin dördüncü çeyreği için olmadığını ifade ediyor. Ancak beklentilerin düşük olmasının nedeni iki şirket arasında yaşanan bir sorun değil, doğrudan iPhone 12'ye olan talebin beklenenin altında gerçekleşmesinin ön görülmesi.

Bloomberg'in belirttiği gibi , küresel koronavirüs pandemisi, kilitlenmeler ve kesintili seyahatlerde lojistik gecikmelere neden olmanın yanı sıra çalışanların evden çalışmasına neden oldu. Mevcut ortam göz önüne alındığında, planlanan tüm olaylar aniden havada kalıyor ve bu nispeten küçük bir olay.