'İPhone 12' için 802.11ay kablosuz söylentisi, 'AirTag' için kablosuz şarj

"IPhone 12", 802.11ay ağının potansiyel olarak ev aletleri ve diğer donanımlarla gigabit hızlarında bağlanmasına izin veren desteği ile son derece hızlı kablosuz ağa sahip olabilir ve uzun süredir söylenen" AirTag " izleme cihazı kablosuz şarj kullanabilir.

'İPhone 12' için 802.11ay kablosuz söylentisi, 'AirTag' için kablosuz şarj

Bu yılki "iPhone 12" yenilemesindeki potansiyel gelişmelerin bir parçası olarak, Apple IEEE 802.11 ay adlı yakın alan iletişimi Wi-Fi standardından yararlanıyor olabilir. Hala beşinci taslak versiyonunda, 802.11ay'ın tamamlanmaya yaklaştığına inanılıyor ve 2020'in sonuna kadar yayınlanan son bir şartnameye sahip olabilir.

Macotakara kaynakları tarafından uçlu teknolojinin kullanımı, iPhone'da daha standart ve yapılandırılmış Wi-Fi ağı kullanmak yerine, geçici bir ağdaki diğer ağ özellikli öğelerle doğrudan bağlantı kurabilmeyi merkezleyecektir. Gigabit Wİ-Fi hızlarında bağlanan yakındaki cihazlara doğrudan bağlantı, aracı ağ donanımı gerektirmemesi nedeniyle hem yüksek aktarım hızlarına hem de yüksek güvenilirliğe izin verecektir.

Ağın yanı sıra, iPhone 12, kaynaklar tarafından OLED ekranları da içerecek şekilde bir LCD ekran modeli olasılığı ile söyleniyor. Bu, Apple'ın mevcut iPhone 11 nesil ve önceki modellere benzer bir rotadan aşağı inebileceği anlamına gelebilir; burada bir varyantın OLED ile donatılmış Premium alternatiflerin yanı sıra bir LCD ekranı vardı.

Macotakara ayrıca "AirTag" söylentilerine de değiniyor, servisimi bul'un anahtar demetleri gibi diğer öğeleri bulmasına izin verecek bir aksesuar için. Sonbaharda satışa çıkmak için uçlu küçük Ultra geniş bantlı cihazların kablosuz şarj yeteneklerini dahil etmesi önerilir.