iPhone 12 iPhone 5'e Benzeyecek

Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone modelleri yeniden gündeme taşındı. Bloomberg'den Mark Gurman, iPhone 12 serisinin iPhone 5'lere benzeyeceğini iddia etti.

iPhone 12 iPhone 5'e Benzeyecek

ABD merkezli teknoloji devi Apple, uzunca bir süredir yaklaşmakta olan yeni iPhone modelleri ile gündemde. İddialara göre şirket, daha uygun fiyata satacağı iPhone SE2 ya da iPhone 9 olarak isimlendirilmesi beklenen bir telefon üzerinde çalışıyor. Ayrıca Apple'ın, sonbahar aylarında tanışmayı beklediğimiz yeni iPhone 12 serisi üzerinde çalıştığı da zaten uzunca bir süredir bilinen bir durum.

Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone 12 serisi ile ilgili bugüne kadar onlarca haber yaptık. Bu haberlerimizde yer alan iddialar, iPhone 12 serisinin iPhone 5 benzeri bir tasarıma sahip olacağını belirtiyordu. Şimdi yine güvenilir bir kaynak, iPhone 12 ile ilgili mevcut iddiaları güçlendirmiş durumda.

Bloomberg'in Mark Gurman'a göre, Apple’ın bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu, mevcut iPhone 11 Pro'dan daha klasik iPhone 5'e benzeyebilir. Yaklaşan cihazların kavisli olanlardan ziyade yassı çelik kenarlara sahip olacağı ve gövdeyle düz ve düz bir ekran sunacağı bildiriliyor. Başka bir deyişle, mevcut iPad'i çok daha küçük çerçevelerle resmedin ve bir akıllı telefonun boyutuna küçültün.

Bu son rapor, 2020 iPhone'un bir cam arkası olan ancak iPhone 5'e benzeyen iPhone 4'e benzeyebileceğine dair söylentilerle aynı hizaya geliyor. Bu, mevcut tasarım dilinde önemli bir değişikliği işaret edecek ve tartışmasız Apple'ın şimdiye kadarki en iyi görünümlü iPhone'ları. Apple'ın akıllı telefonlarının büyük bir yeniden tasarlanması gerektiğinden Apple'ın iPhone ve iPad tasarımlarını uyumlu hale getirmesi de mantıklı.

Bir sonraki Pro modellerinde üç arka kamera bulunurken, alt uç cihazlarda iki tane olacak. Apple, AR uygulamalarını geliştirmek için iPad Pro'dan en üst seviye iPhone'larda 3D LIDAR sistemini de tanıtmayı planlıyor. En büyük model 6,5 inç ekrana sahip olacak ve Apple'ın iPhone 11'in büyük çentikini azaltmaya veya hatta ortadan kaldırmaya çalıştığı bildiriliyor. Tüm yeni nesil telefonların, özellikle AI ve AR görevleri için çok daha hızlı işlemcilere sahip olacağı bildiriliyor.

Apple, aynı zamanda, anahtarlarınızı ve diğer nesneleri izlemenize yardımcı olacak Apple Tags ile birlikte bu yıl gelebilecek daha ucuz bir HomePod hoparlör üzerinde çalışıyor. Apple, normalde Eylül ayında yeni iPhone'lar ve diğer cihazları piyasaya sürüyor, ancak küresel pandemik tedarik zincirleriyle bu yıl değişebilecek.